Polonya’da bir madalya da Bayrak Yarışı’ndan…

Haberler Manşet Haberler

Polonya’da düzenlenen U17 Avrupa Şampiyonası Karışık Bayrak Yarışı’nda yarışan milli sporcularımız Eda Özrodop ve Ahmet Ege Önder, müsabakayı üçüncü sırada tamamlayarak ülkemize bronz madalya kazandırdılar.

Avrupa Modern Pentatlon Konfederasyonu’nun Polonya Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği ‘U17-U19 Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası’, 5-15 Temmuz 2022 tarihleri arasında Polonya’nın Krakow kentinde gerçekleştirildi. Şampiyonada bugün yapılan U17 Karışık Bayrak Yarışı ve U19 Erkekler Finali ile birlikte son buldu. 21 ülke takımının yarıştığı U17 Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemizi temsil eden milli sporcularımız Eda Özrodop ve Ahmet Ege Önder, müsabakayı toplam 1108 puanla üçüncü sırada tamamlayarak bronz madalya aldılar. Bayrak Yarışını Macar sporcular Emma Meszaros ve Akos Toth çifti 1117 puanla birinci, İtalyan Annachiara Allara ve Denis Agavriloaie çifti 1114 puanla ikinci sırada tamamladı.

36 sporcunun yarıştığı U19 Erkekler Kategorisi finalinde ise ülkemizi Tolga Topaklı ve Kıvanç Taşyaran temsil etti. Final hakkı kazanan milli sporcumuz Furkan Aslan ise elemelerde yaşadığı sakatlık nedeniyle final yarışlarından çekildi. U19 Erkekler finalini Fransız Etienne Clergeau 1231 puanla birinci olarak bitirirken; Ukraynalı Roman Popov 1227 puanla ikinci, İtalyan Matteo Bovenzi 1218 puanla üçüncü sırada tamamladı. Milli sporcumuz Tolga Topaklı müsabakayı 1163 puanla 18’inci, Kıvanç Taşyaran 1151 puanla 20’nci sırada tamamladı.

Türkiye’den toplam 12 sporcumuzun katılım gösterdiği şampiyonada; U17 kategorisinde 3 kadın ve 3 erkek, U19 kategorisinde 3 kadın ve 3 erkek olmak üzere toplam 12 sporcumuz mücadele verdi. Türkiye’yi Polonya’da U17 yaş kadınlar kategorisinde Eda Özrodop, Zeynep Yazgı Ekici ve Yağmur Akgün, erkekler kategorisinde ise Ahmet Ege  Önder, Erkan Altunay ve Muhammed  Emir  Kurtulan temsil ederken; U19 yaş kadınlar kategorisinde Ayşen Bensu Gül, Belemir Almira Dede ve Ebrar Çalışkan, erkekler kategorisinde ise Eren Kıvanç Taşyaran, Furkan Murat ve Tolga Topaklı temsil etti.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.