Performans gelişim yarışları tamamlandı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği Performans Gelişim Yarışları Eryaman TOHM’da yapıldı. Yarışmaya 86 kadın, 117 erkek olmak üzere toplam 203 sporcu katıldı.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde 24-26 Mart 2023 tarihlerinde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1. Ayak Yarışı”nda Performans Gelişim Yarışları tamamlandı. U15, U13 ve U11 kategorilerinde yüzme, koşu ve atış branşlarında yapılan yarışmalara; 86 kadın, 117 erkek olmak üzere toplam 203 sporcu katıldı.

Performans Gelişim Yarışları’nda U15 kadınlar kategorisinde Tulya Kesebir, Ceyda Sertkaya, Sena Çakmak ve İdil Camgöz ilk dört dereceye girerek madalya almaya hak kazanırken; Semih Eren Kurtaran, Berker Deveci, Egehan Özdemir ve Yağız Emin Güney de U15 erkekler kategorisinde dereceye girdi.

U13 kategorisi yarışlarının kazananları ise kadınlarda Aylin Yılmaz, Elif Duman, Alya Uzun ve Nevra Fandaklı olurken; Mustafa Sertkaya, Serhan Efe Uçarı, Tuna Yiğit ve Mehmet Doruk Özkan U13 erkeklerde ilk dörde girerek madalya almaya hak kazandı.

Performans Gelişim Yarışları’nın son yarışı U11 kategorisinde gerçekleşti. Serra Akyapak, Zeynep Dilara Ünlü, Şebboy Zeynep Sezer, Zehra Acar kadınlarda ilk dörde girerek madalya almaya hak kazanırken;  U11 erkeklerde Muhittin Karahan Koç, Emir Asaf Özay, Mete Çobanoğlu ve Tunç Dağcı ilk dörde girdi.

Dereceye giren sporcuların madalyaları, TMPF Teknik Kurul Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF Organizasyon Kurulu Başkanı Serkan Velidedeoğlu, TMPF MHK Üyesi Anibal Yazıcı, TMPF Uluslararası Modern Pentatlon Hakemi Haluk Akdere, modern pentatlon antrenörü Gökhan Başer ve modern pentatlon hakemlerinden Kader Çelik tarafından verildi.

Performans Gelişim Yarışları’na katılım gösteren U11, U13 ve U15 yaş kategorisi sporcuları, yarış alanında kurulan engel parkuru disiplinini gün boyunca test etme fırsatı da yakaladı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.