Performans Gelişim Yarışları tamamlandı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği 2024’ün ilk Performans Gelişim Yarışları, Eryaman TOHM’da yapıldı. Yarışmaya U11, U13, U15 yaş kategorisinde 86 kadın, 113 erkek olmak üzere toplam 199 sporcu katıldı.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde 5-7 Ocak 2024 tarihlerinde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1’inci Ayak Yarışı”nın Performans Gelişim Yarışları tamamlandı. U15, U13 ve U11 kategorilerinde yüzme, koşu ve atış branşlarında yapılan yarışmalara; 86 kadın, 113 erkek olmak üzere toplam 199 sporcu katıldı.

Performans Gelişim Yarışları’nda U11 kadınlar kategorisinde Cemre Cesur, Miris Arslan, Arya Gönül Kahraman ve Doğa Usman; erkeklerde ise Muhittin Karahan Koç, Emir Asaf Özay, Mehmet Deniz Özgül ve Efe Eren ilk dört dereceye giren sporcular oldu.

U13 kategorisi yarışlarının kazananları ise kadınlarda Nisanur Atman, Belinay Çelik, Melis Tusem Erim ve Nadide Nehir Çakan olurken; Mehmet Emir Canbazoğlu, Uğur Uçar, Ali Yağız İlhan ve Mert Işıldak erkeklerde ilk dörde girerek madalya aldı.

Performans Gelişim Yarışları’nın son yarışı U15 kategorisinde gerçekleşti. Kadınlarda Nevra Fandaklı, Elif Duman, Nilsu Beşkardaşlar ve Zeynep Ay; erkeklerde ise Mehmet Doruk Özkan, Eren Gazi Torun, Damra Arslantaş ve Serhan Efe Uçarı ilk dört dereceye girerek madalya almaya hak kazandı.

Ulusal sıralama yarışında dereceye giren sporcuların madalyaları, Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü, TMPF Teknik Kurulu Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF MHK Başkanı İrfan Arguz, TMPF Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Emir Kıvanç Başar ve TMPF MHK Üyesi Anibal Yazıcı ve modern pentatlon antrenörlerinden Mehmet Avan tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.