Pentatlonda yetenek madenciliği…

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in şubat sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2017’de başlattığı Yetenek Taraması Programı’nın modern pentatlon sporuna yönelik çıktılarına ve federasyonun 2022 yılında pilot illerde gerçekleştireceği çalışmalara yer veriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2017’den bu yana başladığı ve dinamik olarak devam eden yetenek taraması çalışmalarında tüm spor branşlarında olduğu gibi modern pentatlon sporu için de bir takım çıktılar gün yüzüne çıkmaya başladı. PentAtlet’in şubat sayısında, federasyonlara altın tepside sunulan bu hazinenin modern pentatlon cephesinde nasıl değerlendirileceğine ilişkin yaklaşımlara yer veriliyor.

Bültende, Ankara’da Eryaman TOHM ve Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde yapılan 2022 yılının ilk Ulusal Sıralama Yarışı ve Milli Takım Seçmeleri’nin sonuçları yer alıyor.

Atıcılık antrenörümüz Murat Uzdaş, Modern Pentatlonda Temel Atış Eğitimleri başlıklı dizi yazısına devam ediyor ve ‘Pozisyon’ başlıklı bir makale kaleme alıyor.

Her bültende olduğu gibi bu sayının yükselenlerine de yer veriliyor. U19 kategorisinde aldıkları derecelerle geleceğe dair umutlar veren milli sporcularımız Bensu Bozdağ ve Doğukan Ahmet yükselen yıldızlarımız olarak bültende kendine yer buluyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Ekim 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Modern pentatlon dünyasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen haber içeriklerinin de bulunduğu PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Her ayın ilk haftasında yayınlanan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz. Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.