Pentatlonda ikinci ulusal sıralama yarışları başladı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2024 yılının ikinci ulusal sıralama müsabakası olan “Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2’nci Ayak Yarışları”, bugün Ankara’da bulunan Eryaman TOHM’da toplam 95 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu (TMPF), U11, U13, U15, U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorilerine yönelik olarak düzenlediği 2024’ün ikinci müsabakası olan ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama Yarışı”, 9-11 Şubat 2024 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştiriyor. Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) düzenlenecek ve “yüzme”, “engel parkuru”, “eskrim”, “koşu” ve “atış” etaplarından oluşan beş disiplinde yapılacak müsabakaya, U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorisinde yarışacak 42 kadın 53 erkek pentatlet olmak üzere toplam 95 sporcu katılım gösteriyor.

Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2’nci Ayak Yarışları’nda U17, U19, Gençler kategorisinde yarışacak sporcular; eskrim, engel parkuru, yüzme, koşu ve atış branşlarında aldıkları puanlara göre ulusal sıralamaya dahil edilecek. Büyükler kategorisinde yarışacak sporcuların değerlendirmeleri ise; eskrim, yüzme, koşu ve atış branşlarında topladıkları puanlara göre olacak; engel parkuru disiplini büyükler için ulusal sıralamada tasnif dışı olacak.

Müsabakaların ilk günü olan 9 Şubat’ta U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorisindeki erkek sporcuların eskrim sıralamaları yapılacak.

Yarışların ikinci gününde ise U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorisindeki erkek sporcular engel parkuru (büyükler hariç), yüzme, koşu ve atış etaplarında mücadele edecek. Aynı gün U17, U19, Gençler ve Büyükler Kadınlar kategorisindeki eskrim sıralamaları gerçekleşecek.

Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2’nci Ayak Yarışları’nın son günü ise U17, U19, Gençler ve Büyükler Kadınlar kategorisi için engel parkuru (büyükler hariç), yüzme, koşu ve atış mücadelesine sahne olacak.

Yarışmada ilk dört dereceye giren kadın ve erkek sporculara madalya verilecek.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2024 yılında gerçekleştireceği ulusal sıralama yarışları sonunda elde edilen dereceler toplamına göre milli takım kadrosu belirlenirken; aynı zamanda Avrupa ve Dünya Şampiyonaları gibi uluslararası modern pentatlon yarışlarında Türkiye’yi temsil edecek sporcular da seçilmiş olacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.