Pentatloncularımızdan Atina’da 2 altın 2 gümüş madalya

Haberler Manşet Haberler

Milli pentatletlerimiz Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen ‘Avrupa Biathle Triathle Şampiyonası’ndan 2 altın 2 gümüş madalya kazandı.

Avrupa Modern Pentatlon Konfederasyonu’nun (ECMP) Yunanistan Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği “Avrupa Biathle Triathle Şampiyonası”, 5-9 Ekim 2022 tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleştiriliyor. Şampiyonada bugün gerçekleştirilen triathle yarışlarında mücadele eden milli sporcularımız ülkemize 2 altın ve 2 gümüş olmak üzere dört madalya kazandırdı.  U17 kategorisinde yarışan milli sporcumuz Eda Özrodop ve Erkan Altunay Avrupa şampiyonluğuna uzanarak 2 altın madalyayı ülkemize  kazandırırken;  U15 kadınlarda Yağmur Akgün ve U13 erkeklerde Mustafa Sertkaya, Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyaların sahibi oldular.

U13, U15 ve U17 kategorisinde gerçekleştirilen Avrupa Biathle Triathle Şampiyonası’nda Türkiye’yi Yunanistan’da yüzme, koşu ve atıştan oluşan triathle yarışlarında Mustafa Sertkaya, Mehmet Doruk Özkan, Batu Çobanoğlu, Duru Sönmez, Ceyda Sertkaya, İpek Nur Özkan, Arda Meriç, Muharrem Yağız Cantosun, Muhammed Emir Kurtulan, Elif Naz Aktaş, Sena Çakmak, Yağmur Akgün, Ahmet Ege Önder, Erkan Altunay,  Eda Özrodop ve Zeynep Yazgı Ekici temsil etti.

Şampiyonanın U17 kategorisinde yarışan milli sporcularımız Eda Özrodop ve Erkan Altunay, yarışı şampiyon olarak bitirirken, Zeynep Yazgı Ekici yarışı 8’inci, Ahmet Ege Önder ise 4’üncü olarak tamamladı.

U15 kategorisinde ise milli sporcumuz Yağmur Akgün, kadınlarda Avrupa ikincisi olurken, Sena Çakmak şampiyonayı 7’nci, Elif Naz Aktaş 11’inci; U15 erkeklerde ise Muhammed Emir Kurtulan 4’üncü, M. Yağız Cantosun 6’ncı, Arda Meriç 12’nci sırada tamamladı.

U13 erkeklerde yarışan milli sporcumuz Mustafa Sertkaya, Avrupa ikincisi olurken; erkeklerde Batu Çobanoğlu 5’inci, Mehmet Doruk Özkan 6’ncı, kadınlarda Ceyda Sertkaya 5’inci, İpek Özkan 10’uncu, Duru Sönmez ise 11’inci oldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.