Pentatlon Dünya Kupası’na destek veren Milli Savunma Bakanlığı’na teşekkür

Haberler

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya Kupası Ankara Etabı sona erdi. Beşli branşa yönelik olarak yarışmaya hazırlanan ve binicilik maneji etrafında kurulan yarışma parkuru; etkinliğe katılan sporcu, antrenör, hakem, kulüp yöneticisi ve yabancı teknik heyetin yanı sıra tüm spor otoritelerden tam not aldı.

Dünya Kupası etapları arasında en fazla sporcunun katılım gösterdiği ve en fazla seyirciyi yakalayan bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirten Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Dünya Kupası Ankara Etabı’nın başarısında Gençlik ve Spor Bakanlığımızın verdikleri destek kadar Milli Savunma Bakanlığı’nın önemli desteklerde bulunduğuna vurgu yaptı.

Organizasyonun en kritik unsuru olan binicilik etabında Dünya Kupası’na tahsis edilen atlarla mükemmel bir yarış düzenlendiğini ifade eden Çakır, “Diğer ülkelerde yapılan Dünya Kupası etaplarıyla kıyaslandığında en yüksek engele sahip ve en nitelikli atlarla yapılan binicilik etabını gerçekleştirdik. Bu alanda da organizasyonumuzun gerçekleşmesinde Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi’nin verdikleri destekler çok kıymetlidir” dedi.

UIPM Başkanı Dr. Klaus Shormann’ın da binicilik etabının başarılı geçmesi hususuna yönelik olarak yaptığı övgüleri dile getiren TMPF Başkanı Çakır, ”UIPM Başkanı Dr. Shormann, her defasında binicilik etabında kullandığımızı atlar için çok güzel ifadeler kullandı. Atların bugüne kadar yapılan uluslararası modern pentatlon yarışlarında yer alan en iyi atlar olduğunu bizzat dile getirdi. UIPM Başkanı’nın bu değerlendirmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Tabi bu övgülerin asıl sahibi Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi’dir. Modern pentatlon alanında uluslararası standartlarda bir organizasyonun gerçekleşmesinde Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’a, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erhan Afyoncu’ya, bakanlığın ve üniversitenin ilgili birimleri ve yöneticilerine verdikleri destekler için müteşekkiriz.

Yine organizasyonumuza ev sahipliği yapan Atlı Spor Kulübü ve binicilik camiasının işbirliğini unutmamak lazım. Atlı Spor Kulübü ile tesisin modern pentatlona hazırlanması noktasında çok müthiş işler başardık. Bu bağlamda Atlı Spor Kulübü ile binicilik camiasına teşekkürlerimizi sunuyorum. İnanıyorum ki yine hep birlikte 23-26 Haziran’da yapacağımız Dünya Kupası Finali ile çok iyi bir kapanış gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.