PentAtlet’te TRT Spor Yıldız heyecanı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in haziran sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında olimpik, profesyonel ve amatör spor branşları için yeni bir soluk olan TRT Spor Yıldız kanalının yayın hayatına başlamasıyla modern pentatlon camiasındaki heyecanına yer veriliyor.

PentAtlet’in yeni sayısında ‘Sporun Yaygınlaştırılması Projesi’ kapsamında; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın işbirliğiyle, başta olimpik olmak üzere tüm amatör ve profesyonel branşlara yer verme misyonunu temel yayın politikası olarak benimseyen TRT Spor Yıldız ile modern pentatlon sporu nezdinde yapılacak işbirliğine değiniliyor.

Modern pentatlon sporunun hayatının spor dışındaki tüm alanlarına olumlu yansıdığını ve içsel motivasyonunu dengelediğine vurgu yapan milli olimpik sporcu Dora Nusretoğlu ile yapılan söyleşi, haziran ayının ‘Profil’ bölümünde bulunuyor.

Modern pentatlonun merkezi olmaya aday olan Sakarya’nın pentatlon hedeflerini TMPF Sakarya Temsilcisi Nesibe Malkoç özetliyor.  Ulusal ve uluslararası birçok modern pentatlon organizasyonuna ev sahipliği yapabilecek düzeyde bir il olan Sakarya’da milli takımıa birçok milli sporcu kazandırdıkdıklarını söylüyor ve “Hedefimiz milli takımın altyapısını Sakarya’dan oluşturmak” mesajı veriyor.

Bu sayımızda modern pentatlon atıcılık antrenörlerinden Murat Uzdaş’ın ‘Modern Pentatlonda Atıcılık Teknikleri’ adlı yazı dizisi şeklinde PentAtlet’te yayınlanacak makalelerinin ilkine yer veriliyor.  Uzdaş, ilk yazısında ‘Lazer silah ve hedefinde  ‘oyun kuralları’ başlıklı bir makale kaleme alıyor.

Modern pentatlon dünyasında olup bitenlere yer verilen bültende, mayıs ayında Macaristan’da gerçekleştirilen dünya kupası finali, Ankara’da yapılan Üçüncü Ulusal Sıralama Yarışları’nın yansımaları yer alıyor.

Bültenin haziran sayısında 2021 yılının U15 Gelişim Yarışları’nda U15 kategorisinde altın madalya kazanarak geleceğe dair umutlar veren milli sporcularımız Ela Yücefaydalı ve Kutay Ababay’ı da yakından tanıyoruz.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Haziran 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Her ayın ilk haftasında yayınlanacak olan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.