Pentatlonda daha da öteye bakmak…

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in mayıs sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında modern pentatlon sporuna yönelik bir gelecek perspektifi ortaya konuyor.

TMPF Teknik Kurul Başkanı Kutluğhan Özkan’ın kaleme aldığı yazıda; pandemi sürecinin son bir yıla damgasını vururken, modern pentatlon sporu için geleceğe dair umutlu bir hava hakim olduğunun altı çiziliyor. 2021 yılını sadece Tokyo Olimpiyatları nezdinde değil, yeni modern pentatlon formatına hazırlık ve genç pentatloncuları öncelikli olarak 2022, 2023, 2024, 2025 ve 2026 yıllarında yapılacak uluslararası müsabakalara hazırlandığı bir yaklaşıma vurgu yapılıyor. 

Yeni sayının ‘Profil’ bölümünde ise modern pentatlonun ancak ve ancak kendini adayarak yapılabilecek bir spor olarak nitelendiren ve “Bu sporu yaptığınızda dünyadaki bütün zorlukları yenebilecek kadar güçlü hissediyorsunuz” şeklinde özetleyen Sesim Alpuğan ile yapılan söyleşi bulunuyor…

Akdeniz’in başkenti Antalya’da modern pentatlon hedeflerini TMPF Antalya İl Temsilcisi Fatma Üyüpoğlu Sever ‘Temsilci’ bölümünde “Antalya denince insanların aklına ilk olarak her zaman Türkiye’de ve dünyada turizm gelmiştir. Biz bu durumu pozitif olarak değerlendirip bu sayede modern pentatlonun ulusal ve uluslararası kamp faaliyetlerine şehrimizde ev sahipliği yaparak farkındalığını arttırmak istiyoruz” şeklinde özetliyor.

Bu sayımızda modern pentatlon antrenörlerinden ve master sporcumuz Ahmet Dizioğlu ‘Modern pentatlon atıcılığı ve scatt…’ başlıklı bir makale kaleme alıyor.

Modern pentatlon dünyasında olup bitenlere yer verilen bültende, nisan ayında Bulgaristan’da gerçekleştirilen dünya kupası etapları, UIPM’in Macaristan’da yaptığı yeni format testi ve Ankara’da U17 kategorileri için yapılan İkinci Ulusal Sıralama Yarışları ile U15 Gelişim Yarışları’nın yansımaları yer alıyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Mayıs 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Her ayın ilk haftasında yayınlanacak olan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden veya https://tmpf.org.tr/mayis-2021-pentatlet-2/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.