PentAtlet’te nisan konusu ‘Milli Sporcu Bursu’

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in nisan sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısı; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın vakıf üniversiteleri ve özel eğitim kurumlarıyla gerçekleştirdiği milli sporcuların yükseköğrenim ve ortaöğrenim haklarını güvence altına alan yüzde 100 eğitim bursu mutabakatı konusunu gündeme alıyor.  “Yüzde 100 Spor Yüzde 100 Eğitim… Okul mu spor mu ikilemi sona erdi” başlığıyla ele alınan konu, sporcu ve ailelerinin yaşadığı ikilemi de sona erdiriyor.

PentAtlet’in nisan sayısında Ankara Eryaman TOHM Spor Psikoloğu Ece İBANOĞLU, ‘Aile dahiliyetinin spora etkisi’ başlıklı bir makale ile katkı sunarken; modern pentatlon antrenörlerinden ve master sporcumuz Ahmet Dizioğlu ise “Pentatlona başlamanın yaşı var mı…? Yok mu…?” sorusuna yanıt veren bir makale kaleme alıyor.

Modern pentatlon dünyasında olup bitenlere yer verilen bültende, mart ayında gerçekleştirilen Macaristan Salon Şampiyonası, Bursa’da gerçekleştirilen İkinci Ulusal Sıralama Yarışları, UIPM Dünya Kupası’nın Macaristan etabına yer veriliyor.

Yeni sayının ‘Profil’ bölümünde ise çoklu branşları içeren modern pentatlon sayesinde yaşam enerjisinin arttığını ifade eden milli sporcumuz Arda Selçuk ile yapılan söyleşi bulunuyor.

Pentatlonun ‘lokomotifi’ Bursa’daki modern pentatlonun yükselişini TMPF Bursa İl Temsilcisi Hakan Sarıgül, ‘Temsilci’ bölümünde anlatıyor ve Bursa’daki modern pentatlon hedeflerine dair bilgi paylaşımında bulunuyor.  

UIPM ve federasyonumuz tarafından Nisan 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı bölümde öne çıkıyor.

Her ayın ilk haftasında yayınlanacak olan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden veya https://tmpf.org.tr/nisan-2021-pentatlet/  linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.