PentAtlet’te Dünya Kupası izlenimleri

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in eylül sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında UIPM’nin Dünya Kupası etaplarından birini Türkiye’de  gerçekleştirme kararının modern pentatlondaki yansımalarına yer veriliyor.

PentAtlet’in eylül sayısında, Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) 2022 yılında Türkiye’de düzenleyeceği ‘Modern Pentatlon Dünya Kupası’na odaklandık. Dünya Kupası’nın Türkiye’de yapılacak olması ne anlam ifade ediyor? Alınan bu kararın ülkemiz modern pentatlon sporu için önemi nedir? Nasıl bir açılım sağlar?… Bültende Dünya Kupası’na giden süreç ve pentatlon camiamızdaki yansımalarına yer veriliyor.

Bültenin yeni sayısında geçtiğimiz ay Tokyo Olimpiyatları’nda gelen beşincilikle birlikte moderen pentatlon dünyasındaki sevinç de ana gündemlerden biri. Yine Almanya’da yapılan Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nda milli sporcularımızın 12 madalya ile yurda dönmesi ülkemiz adına dikkat çeken önemli bir gelişmeydi. Ayrıca Portekiz’de yapılan Avrupa U17,U19 Şampiyonası’na katılan millilerimizin bronz madalya ile yurda dönmesi bültende kendine yer buluyor.

Yeni sayıda, Profil bölümünde modern pentatlonun prensiplerine sonuna kadar bağlı bir sporcumuz konuğumuz. Son zamanlarda modern pentatlonda düzenli bir başarı grafiği ortaya koyarak geleceğe dair umutları artıran yıldız sporcularımızdan Yaren Nur Polat, pentatlondaki başarısını düzenli, disiplinli ve fedakar çalışma yaklaşımına bağlıyor.

Eskrim antrenörümüz Harun Mihrioğlu da, “Modern Pentatlonda Eskrim Temel Eğitimi” başlıklı dizi yazısının ilkini eskrimin genel tanımı, dünyada ve Türkiye’deki tarihsel süreci üzerinden ele alıyor.

TMPF Muğla Temsilcisi F. Sibel Göztepe, Muğla’da gençlik ve spor il müdürlüğü ve yerel belediyelerle birlikte modern pentatlona yönelik gerçekleştirmeyi hedeflediği çalışmaları anlatıyor.

2021 yılının U15 kategorisinde aldıkları derecelerle geleceğe dair umutlar veren milli sporcularımız Yağmur Akgün ve Muhammed Emir Kurtulan da yükselen yıldızlarımız olarak bültende kendine yer buluyor.

UIPM ve federasyonumuz tarafından Ağustos 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı disiplin altında öne çıkıyor.

Modern pentatlon dünyasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen haber içeriklerinin de bulunduğu PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Her ayın ilk haftasında yayınlanan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.