Pentatletlerimiz ‘U24 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek

Haberler Manşet Haberler

Polonya’nın Drzonkow kentinde 16-21 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek  ‘Modern Pentatlon U24 Avrupa Şampiyonası’na katılan U24 yaş kategorisi sporcularımız Dora Nusretoğlu, Sıdal Aslan, Yaren Nur Polat ve Yunus Çalışkan, şampiyonluk mücadelesi verecek.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Polonya Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği ‘Modern Pentatlon U24 Avrupa Şampiyonası’, 16-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Polonya’nın Drzonkow kentinde gerçekleştiriliyor.

Şampiyonada Türkiye’den U24 yaş kategorisinde yarışacak 2 kadın ve 2 erkek olmak üzere toplam 4 milli pentatletimiz şampiyonluk mücadelesi verecek. Şampiyonada ülkemizi Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun olimpik kadrosunda yer alan kadın sporcularımızdan Sıdal Aslan ve Yaren Nur Polat; erkek sporcularımızdan ise Dora Nusretoğlu ve Yunus Çalışkan temsil edecek.

Polonya’da düzenlenen U24 Avrupa Şampiyonası’nın ilk gün yarışları; 19 Kasım’da yüzme, eskrim, binicilik, koşu ve atış etaplarından oluşan Kadınlar Finali ile başlayacak. Ardından ertesi gün yine aynı etaplardan oluşan erkekler finali yapılacak. Modern Pentatlon U24 Avrupa Şampiyonası, 21 Kasım’da yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte sona erecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.