PentAtlet’in mart sayısı yayınlandı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in mart sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısı; federasyonun Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi arasında hayata geçirdiği iş birliği protokolünün oluşturacağı etkilere odaklanıyor.

‘Üniversitelerle geleceğe yatırım’ başlığıyla sunulan yazıda, modern pentatlonda yapılacak olan bilimsel temelli araştırmaların çıktılarını spor dünyasının hizmetine sunulacağı ve bu alandaki antrenman metotlarını bilimsel ve akademik bir düzleme taşıyacağı dile getiriliyor.

Yeni sayımızın akademik makalesini, ‘Statik germenin ısınmadaki yeri’ başlıklı yazıyla Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alpan Cinemre kaleme alıyor. Modern pentatlon antrenörlerinden ve master sporcumuz Ahmet Dizioğlu ise ‘Modern pentatlon eskriminde Alman, Fransız ve İtalyan ekolleri’ başlıklı aktüel bir makale ile bültenimize katkı sunuyor.

Modern pentatlon dünyasında olup bitenlere yer verilen bültende, şubat ayında gerçekleştirilen Bursa’da yapılan tetratlon yarışı, Mamak’ta düzenlenen laser run tanıtım etkinliği, modern pentatlon ailesine katılan 302 yeni aday hakem, 76 milli sporcuya verilen yüzde 100 eğitim bursu öne çıkıyor. ‘Profil’ bölümünde ise pentatlonu doyasıya yaşayan pentatletimiz İpek Aşin’e yer veriliyor.

Bültenin yeni sayısında; TMPF İstanbul İl Temsilcisi Kerem Arda, ‘sporun başkenti’ olarak tarif ettiği İstanbul’da modern pentatlon sporu özelinde yapılan çalışmalara yönelik değerlendirmelerini paylaşıyor.

Federasyon tarafından Mart 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamaları da ‘Sıralamalar’ adlı bölümde öne çıkıyor.

Her ayın ilk haftasında yayınlanacak olan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden veya https://tmpf.org.tr/mart-2021-pentatlet/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.