PentAtlet, şubat sayısında ‘yeni pentatlon’ formatına odaklandı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) aylık e-bülteni ‘PentAtlet’in şubat sayısı yayınlandı. Bültenin yeni sayısında; Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) gündeminde yer alan yeni pentatlon formatına yönelik son gelişmeler yer alıyor.

Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Emir Kıvanç Başar’ın kaleme aldığı ‘Adım adım yeni pentatlon’ başlıklı yazıda, TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır ve UIPM Başkanı Dr. Klaus Schormann başta olmak üzere, TMPF Teknik Kurulu Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF Eğitim Kurulu Başkanı Süha Başer ve modern pentatlon camiasının yakından tanıdığı antrenörlerimiz de görüşlerini bildiriyor.

Yeni sayımızın akademik makalesini, ‘Sporda Yetenek Seçimi ve Modern Pentatlon’ başlıklı yazıyla Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Ahmet Pekel kaleme alırken, modern pentatlon antrenörlerinden ve master sporcumuz Ahmet Dizioğlu, ‘Modern pentatlon Biniciliği’ başlıklı aktüel bir makale ile bültenimize katkı sunuyor.

Modern pentatlon dünyasında olup bitenlere yer verilen bültende, ocak ayında gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası ve Antalya’da gerçekleştirilen Uluslararası Antrenman Kampı’nın yansımaları öne çıkarken; ‘Profil’ bölümünde ‘demir adam’ lakaplı milli sporcumuz Buğra Ünal’a yer veriliyor.

Yine her sayı başka bir ilimiz temsilcisinin söz alacağı bültenin yeni sayısında; Malatya Pelit Yüzme Spor Kulübü’nden Rüstem Pelit, modern pentatlon sporu özelinde Malatya’da yapılan çalışmalara yönelik değerlendirmelerini paylaşıyor.

Federasyon tarafından Şubat 2021’de yapılacak etkinlik ve faaliyetlere ‘Ajanda’ bölümünde yer verilirken, şubat sayısı itibariyle sporcularımızın ulusal ve uluslararası sıralamalarına da ‘Sıralamalar’ adlı bölümde öne çıkıyor.

Her ayın ilk haftasında yayınlanacak olan PentAtlet bülteninde yer verilmesini istediğiniz haber ve içerikleri, info@mpf.org.tr adresine iletebilirsiniz.

PentAtlet bültenine federasyonun web sitesinde bulunan ‘E-Bülten’ sekmesi üzerinden veya https://tmpf.org.tr/subat-2021-pentatlet/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.