Pentatletlerimizin sağlık ve performans testleri başladı

Haberler Manşet Haberler

Pentatletlerimiz Ankara’da sağlık ve performans ölçümüne girdi. TOHM sporcularımızın yanı sıra tüm illerimizde bulunan olimpik havuz sporcuları ve 2023 yılında milli takıma seçilen sporcularımız, Eryaman TOHM’da üç gün boyunca sağlık ve performans testine girecek.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), 1-3 Kasım 2023 tarihleri arasında Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri (TOHM) sporcuları, olimpik havuz sporcular ve milli takım sporcularına yönelik “Modern Pentatlon TOHM Sporcu Sağlık ve Performans Ölçümleri Testi” gerçekleştiriyor. Buna göre Ankara Eryaman TOHM’da yapılan testlere Ankara, Bursa ve Malatya illerinde modern pentatlon branşında spor faaliyetlerini sürdüren TOHM sporcularının yanı sıra tüm illerimizde bulunan olimpik havuz sporcuları ve 2023 yılında milli takıma seçilen sporcular üç gün boyunca sağlık ve performans testine girecek.

Ankara, Malatya, Bursa, Kocaeli, Sakarya’dan 29 modern pentatlon sporcusu ve 4 antrenörün katılımıyla yapılacak Modern Pentatlon TOHM Sporcu Sağlık ve Performans Ölçümleri Testi’nde sporcuların kan, idrar EKG tetkiklerinin yanı sıra Bio-Impedans Analizi veya BODPOD Ölçümü yapılırken; Denge (HUBER), Diz İzokinetik Kuvvet testi, alt ve üst ekstremite anaerobik güç, lazer tabanca atış performansı anaerobik yorgunluk testi, dayanıklılığı içeren Max VO2 testleri gerçekleştirilecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.