Online Hakem Vize Semineri, 26 Aralık’ta yapıldı

Haberler Hakem Semineri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), 2021’de gerçekleştirilecek faaliyetlere yönelik görevlendirilmesi muhtemel hakemlerin katılımına yönelik olarak 26 Aralık 2020 tarihinde ‘Modern Pentatlon Hakem Vize Semineri’ düzenledi.

TMPF’nin 2021 faaliyetlerine yönelik hazırlıkları kapsamında zoom programı üzerinden gerçekleştirilen ve 196 kişinin katılım gösterdiği vize semineri, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz ve TMPF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk tarafından verildi.

Online hakem vize seminerinin açılışında konuşan TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, modern pentatlon sporunun yaygınlaşması ve gelişmesi hedefinde hakemlerin önemli bir rol üstlendiğine dikkat çekti. Katılım gösteren tüm hakemlere teşekkür eden Doç. Dr. Çakır, pandemi koşullarında olumlu gelişmeler yaşanması halinde, 2021 yılında daha fazla etkinlik gerçekleştirmeyi ve daha fazla hakeme görev vermeyi arzu ettiklerini ifade etti.

2021 yılı faaliyet sezonu içerisinde yapılacak yarışmalarda görev alacak hakemlerin belirlenmesi açısından önem taşıyan Hakem Vize Semineri’nde; Laser Run, Biathle, Triathle, Tetratlon ve Modern Pentatlon yarış kuralları hakkında bilgi verildi. Etkinlikte, her bir kategoride görev alan hakemlerin görev ve sorumlulukları, müsabakalar sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ele alındı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.