Önemli duyuru…!

Duyurular

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın koronavirüs önlemleri doğrultusunda aldığı karar gereği, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, 24-26 Nisan 2020 tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde U17 ve U19 yaş kategorisinde düzenlenmesi planlanan ‘Uluslararası Avrupa Kupası’na katılım göstermeyeceğini bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan önlemleri açıkladı. Bakan Kasapoğlu, yaptığı açıklamada ‘Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler’ kapsamında tedbiren 1 Mayıs 2020’ye kadar bazı uluslararası spor organizasyonlarına sporcu gönderilmemesi ve Türkiye’de düzenlenecek uluslararası spor organizasyonlarının, yine 1 Mayıs’tan sonraki bir tarihe ertelenmesi kararı verildiğini söyledi.

Bu bağlamda federasyonumuz da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre kota müsabakaları haricinde Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun  (TMPF) yurtdışı faaliyet programında bulunan ve 24-26 Nisan 2020 tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde U17 ve U19 yaş kategorisinde düzenlenmesi planlanan ‘Uluslararası Avrupa Kupası’na katılım göstermeyecektir.

TMPF tarafından yurtiçi faaliyet programı içinde yer alan müsabakaların iptali hususunda herhangi bir karar alınmamıştır. Bakanlığımız tarafından yeni bir açıklama yapılıncaya kadar yurtiçinde yapılacak ulusal müsabakalar belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.