Okul Biatlonu’nun Ankara seçmeleri bitti

İl Haberleri

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler İl Birinciliği Yarışları” 5 Nisan’da Ankara’da gerçekleştirildi. Eryaman TOHM’da yapılan Okul Biatlonu’na Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde 55 kadın ve 64 erkek öğrenci katıldı.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Yarışları’nın Genç A Kadınlar Kategorisini Sude Yıldırım birinci sırada bitirirken; Genç A Erkekler Kategorisi’ni Furkan Murat birinci, Yağız Ak ikinci, Mert Toprak Temiz üçüncü sırada tamamladı. Genç B Kadınlar Kategorisi’nde Zeynep Yazgı Ekici birinci, Yaren Kalender ikinci, Ayşe Gürer üçüncü olurken; Genç B Erkekler Kategorisi’nde Barış Doğu Çelik, Tuğra Yüksel ve Kutay Ababay dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni İdil Camgöz birinci, Asu Zeynep Namazcı ikinci, Neva Sönmez üçüncü olarak tamamlarken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk üç derecesini Sinan Yıldız, Kaan Altunay ve Egehan Özdemir aldı.

24 kadın ve 23 erkek öğrencinin yarıştığı Küçükler Kategorisi’nin de kazananları belli oldu. Beril Çağrı, Ceyda Sertkaya ve Tulya Kesebir Küçük Kadınlar kategorisinde ilk üç dereceyi alırken; Berker Deveci, Anthony Can Aydın ve Batu Çobanoğlu Küçük Erkekler kategorisinin kazananları oldu. Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, minikler kategorisinde yapıldı. 50 öğrencinin katılım gösterdiği kategorinin Minik A Kadınlar grubunda Zeynep İpek Pişkin, Nil Camgöz ve Nadide Nehir Çakan; Minik A Erkekler grubunda Arel Gönencan, Krem Efe Arı, Bartu Gündar ilk üç dereceye girdi.  Minik B Kadınlar grubunda ise Elif Zerrin Bilgiç, Ecem Deniz Öztürk, Defne Avanos ilk üç dereceyi paylaşırken; Minik B Erkekler grubunda Can Doğan, M.Sirac Arslantaş ve Ali Kemal Eryaman dereceye girdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.