Okul Biatlonu’nun Ankara etabı tamamlandı

İl Haberleri

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler İl Birinciliği Yarışları” 25 Nisan’da Ankara’da gerçekleştirildi. Eryaman TOHM’da yapılan Okul Biatlonu’na Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde 84 kadın ve 118 erkek olmak üzere 202 öğrenci katıldı.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Yarışları’nın Genç A Kadınlar Kategorisini Zeynep Yazgı Ekici birinci, Melis Altın ikinci sırada bitirirken; Genç A Erkekler Kategorisi’ni Mert Toprak Temiz birinci, Arda Kayaoğlu ikinci sırada tamamladı. Genç B Kadınlar Kategorisi’nde Yaren Kalender birinci, Galibe Ada Okyar ikinci, Ece Yılmaz üçüncü olurken; Genç B Erkekler Kategorisi’nde Tuğra Yüksel, Muharrem Yağız Cantosun ve Sinan Yıldız dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni Tulya Kesebir birinci, İdil Camgöz ikinci, İrem Su Kocaoğlan üçüncü olarak tamamlarken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk üç derecesini Berker Deveci, Emirhan Denizhan ve Batu Çobanoğlu aldı. 18 kadın ve 25 erkek öğrencinin yarıştığı Küçükler Kategorisi’nin de kazananları belli oldu. Alya Uzun, Zeynep İpek Pişkin ve Nevra Fandaklı Küçük Kadınlar kategorisinde ilk üç dereceyi alırken; Serkan Yiğit Cömert, Serhan Efe Uçarı ve Mustafa Sertkaya Küçük Erkekler kategorisinin kazananları oldu. Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, minikler kategorisinde yapıldı. 102 öğrencinin katılım gösterdiği kategorinin Minik A Kadınlar grubunda Serra Yücel, Zeynep Şebboy Sezer ve Melike Yücel; Minik A Erkekler grubunda Mert Işıldak, Tuğba Koçak ve Mete Çobanoğlu ilk üç dereceye girdi.  Minik B Kadınlar grubunda ise Doğa Usman, Amine Erva Uzunalioğlu ve Ela Aydın ilk üç dereceyi paylaşırken; Minik B Erkekler grubunda Muhittin Karahan Koç, Mehmet Deniz Özgül ve Ali Çağan Özgül dereceye girdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.