Okul Biatlonu’nda Ankara Etabı tamamlandı

İl Haberleri

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Ankara İl Temsilciliği ile birlikte düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) İl Birinciliği Yarışları”, 5 Mart 2024 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Eryaman TOHM’da düzenlenen Okul Biatlonu Yarışları’na Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler kategorisinde 190 sporcu katıldı.  Yarışların Genç A Kadınlar Kategorisini Eylül Memiş birinci, Nehir Su Ulusoy ikinci, İdil Cantürk üçüncü ve Irmak Hüsna Temiz dördüncü sırada bitirirken; Genç A Erkekler Kategorisi’ni Barış Doğu Çelik birinci, Tuğra Yüksel ikinci, Yiğit Ahmet Sakal üçüncü ve Uğur Ekşi dördüncü sırada tamamladı. Genç B Kadınlar Kategorisi’nde Ceylin Memiş birinci, İdil Camgöz ikinci, İrem Su Kocaoğlan üçüncü ve Fatma Işıl Işıldak dördüncü olurken; Genç B Erkekler Kategorisi’nde Kaan Akbaba, Muharrem Yağız Cantosun, Cüneyt Yıldız ve Sinan Yıldız ilk dörde girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni Tulya Kesebir birinci, Ada Usman ikinci, Ravzanur Sertkaya üçüncü ve Melej Tuğba Doğan dördüncü olarak tamamlarken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk dört derecesini Serkan Yiğit Cömert, Bora Soydan, Tuna Yiğit ve Musab Demirbilek aldı.

Ankara Okul Sporları Modern Pentatlon İl Birinciliği Yarışları’nın Küçükler Kategorisi’nin kazananları da belli oldu. Zeynep İpek Pişkin, Nadide Nehir Çakan, Belinay Çelik ve Arya Kaymaz, Küçükler Kadınlar kategorisinde ilk dört dereceyi alırken; Yusuf Budeir, Uğur uçar, Mert Işıldak ve Bartu Gündar, Küçükler Erkekler kategorisinin kazananları oldu.

Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, minikler kategorisinde yapıldı. Minik A Kadınlar grubunda Arya Gönül Kahraman, Doğa Usman, Dinçer Simin ve Özgü Yaren Özdemir; Minik A Erkekler grubunda Yaman Karacaören, Muhittin Karahan Koç, Mehmet Deniz Özgül ve Ali Çağan Özgül ilk dört dereceye girdi.  Minik B Kadınlar grubunda ise Zeynep Altay, Elis Ulaş, Nil Aksoy ve Eylül Almira Tuğcu ilk dört dereceyi paylaşırken; Minik B Erkekler grubunda Aras Erdoğan, Tunç Kılıçarslan, Doruk Alp Açık, Ökten Talha Örnekol dereceye girenler arasında yer aldı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.