Okul Biatlonu Finali’nde şampiyonlar belli oldu

Haberler Manşet Haberler

Nevşehir’de düzenlenen “Okul Biatlonu Türkiye Finali”ne Küçükler-Yıldızlar-Gençler  kategorisinde toplam 228 öğrenci katılım gösterirken; Gençler A kategorisinde Cemre Civelek ve Münir Mert Can; Gençler B kategorisinde Asya Fatma Kurt ve Tuğra Yüksel; Yıldızlar kategorisinde Irmak Rızaoğlu ve Berker Deveci; Küçükler kategorisinde ise Elif Duman ve Serkan Yiğit Cömert şampiyonluk ipini göğüsledi.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu’nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi okul spor faaliyetleri kapsamında Nevşehir Valiliği, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Küçükler-Yıldızlar-Gençler Finali” 20-21 Mayıs 2023 tarihlerinde Nevşehir’de gerçekleştirildi. Yüzme etabı Nevşehir Merkez Kapalı Yüzme Havuzu, koşu etabı ise Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kampüsü’nde yapılan Okul Biatlonu Türkiye Birinciliği’ne Küçükler kategorisinde 38 kadın 30 erkek, yıldızlar kategorisinde 18 kadın, 32 erkek, Gençler A kategorisinde 10 kadın 31 erkek, Gençler B kategorisinde 28 kadın, 41 erkek sporcu olmak üzere toplam 228 sporcu katılım gösterdi.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Türkiye Finali’nin Gençler A Kadınlar Kategorisi’nde Cemre Civelek, Yağmur Ayşe Malkoç, Ayşegül Ömür ve Gökçe Pınar Erden dereceye girerken; Gençler A Erkekler Kategorisi’nin kazananları Münir Mert Can, Jan Demir Vurdum, Mert Ertan Cesur ve Mert Toprak Temiz oldu. Gençler B Kadınlar Kategorisi’nde ise Asya Fatma Kurt, Duru Karakaş, Aysu Çakmak ve Ece Yılmaz ilk dörde girerken; Gençler B Erkekler Kategorisi’nde Tuğra Yüksel, Mevlüt Can Delimanlar, Muhammed Emir Kurtulan ve Ege Arif Karalar dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun bir diğer kategorisi de Yıldızlar’da yapıldı. Yıldız Kadınlar Kategorisi’nde Irmak Rızaoğlu, Ceren Canbek, Aleyna Temizel ve Ecrin Su Başoğlu ilk dörde girerken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk dört derecesini Berker Deveci, Semih Eren Kurtaran, Emirhan Demirhan ve  Muhammed Eren Türkmen aldı.

Okul Biatlonu’nda küçükler kategorisinin de kazananları belli oldu. Elif Duman, Nevra Fandaklı, Mayan Bavadkjı ve Irmak Günay küçük kadınlar kategorisinin kazananları olurken; Serkan Yiğit Cömert, Cemil Safa Özdil, Ali Efe Kaya ve Aras Bulut Gür küçük erkekler kategorisinin kazananları oldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.