Modern pentatlonda Türkiye sıralamaları belli oldu

Haberler Yarış Sonuçları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) tarafından Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde yapılan “3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları” ile “U15 Gelişim Yarışları”nda ulusal sıralama belli oldu. Dereceye giren 24 sporcuya madalyaları verildi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenlediği “3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları” ile “U15 Gelişim Yarışları”, 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Bursa Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Müsabakaların ilk günü yüzme ve eskrim branşlarında yarışan sporcular, ikinci gün laser run yarışlarında mücadele etti. 56 kadın ve 87 erkek olmak üzere toplam 143 sporcunun yarıştığı ulusal sıralama yarışlarında dereceye giren 24 sporcuya madalya verildi.

Ulusal Sıralama 2 Yarışları’nda gençler ve büyüklerden oluşan Açık Yaş Kadınlar’da Sesim Alpuğan birinci, Sidal Aslan ikinci, Dila Şevin Doğan üçüncü olurken; Açık Yaş Erkekler’de yarışmayı Dora Nusretoğlu birinci, Yunus Çalışkan ikinci ve Canberk Hulusi Ekin üçüncü olarak bitirdi.

U19 Kadınlar kategorisinde, Selen Gülel birinci, Beyza Cesur ikinci, Selin Eyüpoğlu üçüncü olurken, U19 Erkekler kategorisinde yarışmayı Hakan Can Güngör birinci, Erhan Ispanakçı ikinci ve Yasin Mert Örsel üçüncü olarak bitirdi.

“3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları”nda U17 Kadın kategorisinde, Zeynep Altınbaş birinci, İlayda Demir ikinci, Ebrar Çalışkan üçüncü olurken, U17 Erkek kategorisinde yarışmayı Tolga Topaklı birinci, Kıvanç Taşyaran ikinci ve Doruk Altınbaş üçüncü olarak bitirdi.

Bursa’da yapılan U15 Gelişim Yarışları’nda kadınlar kategorisinde, Sude Naz Pekgöz birinci, Neva Naz Güvenç ikinci, Damla Deniz Uzunoğlu üçüncü olurken, erkekler kategorisinde yarışmayı Tuğra Yüksel birinci, Barış Doğu Çelik ikinci ve Erkan Altunay üçüncü olarak bitirdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.