Modern pentatlonda online atıcılık eğitimi yapıldı

Antrenör Semineri Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun antrenörlere yönelik düzenlediği ikinci online eğitim seminerinde; atıcılık ile ilgili önemli detaylar, atıcılık antrenörü Murat Uzdaş’ın sunumuyla  antrenörlerle paylaşıldı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), antrenörlerin gelişimine yönelik olarak gerçekleştirdiği online seminerler dizisinin ikincisini tamamladı. TMPF Teknik ve Eğitim Kurulları’nın öncülüğünde başlatılan Online Seminer Buluşmaları Dizisi’nin ikincisi, 15 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu atıcılık antrenörlerinden Murat Uzdaş’ın ‘Modern Pentatlonda Atıcılık’ adlı üst başlıkla yaptığı eğitim semineri, Zoom programı üzerinden yaklaşık 60 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Uzdaş, ‘Modern Pentatlonda Atıcılık’ başlıklı sunumunda; ‘Temel Atış Teknikleri’, ‘Atış Egzersizleri, ‘Sezona Hazır Başlama’ konularını ele aldı ve atıcılığın önemli püf noktalarını katılımcılarla paylaştı.

Antrenörlerle atıcılığa yönelik önemli detayları aktaran Murat Uzdaş, atıcılık sırasında vücudun duruş şekilleri, hedefe odaklanma, laser silahın kullanımına yönelik ince detaylar, hakkında bilgi verdi. Atış antrenmanlarında planlamanın da kritik bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Uzdaş,  etkili yenilenmeye dikkat çekti ve “Her şey yüksek kaliteli antrenmana hizmet etmeli” mesajı verdi.

TMPF Online Seminer Buluşmaları Dizisi, önümüzdeki haftalarda da her hafta salı ve cuma günleri devam edecek. 19 Mayıs Salı günü için seminer olmayacak. Ancak, modern pentatlon sporcularına yönelik 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı çerçevesinde online bir yarış düzenlenecek. 22 Mayıs 2020 tarihinde de instagram üzerinden sohbetler başlayacak. Sunuculuğunu TMPF Basın Kurulu Üyesi Yunus Argan’ın gerçekleştireceği programa, TOHM’da diyetisyen olarak görev yapan Ebru Arslanoğlu konuk olacak ve ‘Evde Kalma Sürecinde Sporcu Beslenmesi’ başlığı altında merak edilen tüm sorulara yanıt verecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.