Modern pentatlonda normalleşme planı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun normalleşme sürecine yönelik hazırladığı planlarını referans alarak, atıcılık, koşu, binicilik, eskrim ve yüzme branşlarını içeren modern pentatlon sporunda uygulayacağı normalleşme planını tamamladı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 1 Haziran 2020 tarihinde başlayan normalleşme süreciyle birlikte federasyonlara yönelik açıkladığı planlamalar doğrultusunda modern pentatlon sporuna yönelik olarak uygulanacak planlamalarını tamamladı.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun ortaya koyduğu veriler ışığında ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde hazırlanan planlama, sokağa çıkma yasağı olmayan lisanslı faal sporcuların antrenmanlara başlamaları konusunda alınan tedbirlere ilişkin bir normalleşmeyi içeriyor.

TMPF; sporcuların, antrenörlerin, teknik ekibin normalleşme sürecindeki yeni çalışma biçimlerine de referans teşkil eden bir normalleşme planı ile modern pentatlon camiası içerisinde olan tüm paydaşların sağlık ve güvenlik tedbirlerini alarak çalışmalarını sürdürmeyi ve bunu üst düzeye çıkarmayı, aynı zamanda normalleşme süreci içerisinde de diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliğini hedefliyor.

18 yaş altı milli sporcular ve TOHM sporcuları

Öte yandan yeni normalleşme sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kararı ve Valiliklerimizin koordinasyonunda gerçekleştirilecek 18 yaş altı milli sporcuların antrenmanlara katılım izni uygulaması, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’ne milli sporcu listesini iletmesinin ardından gerekli düzenlemelerin yapılması ile birlikte başladı.

Valiliklerimiz koordinasyonunda yapılacak uygulamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı spor tesislerinde 18 yaş altı milli sporcular ile Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcuları için bir istisna olacak. Durumlarını ibraz eden sporcuların lisanslarını göstermesi kaydıyla, kolluk kuvvetlerimiz tarafından izin belgesi aranmaksızın antrenman faaliyetleri ile sınırlı olmak üzere sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. 

18 yaş altı lisanslı sporcular

Yine sokağa çıkma yasağına tabi olan 18 yaş altı modern pentatlon lisansına sahip sporcularımız da, sokağa çıkmalarına izin verilen çarşamba ve cuma günleri  14.00 – 20.00 saatleri arasında tesislerde antrenmanlarını yapabilecek. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Spor Antrenmanlarına yönelik federasyonların dikkatine sunduğu ‘Antrenmanlar Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar’ başlıklı yönergesine, Sağlık Bakanlığı’nın Bilimsel Danışma Kurulu’nun ‘Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne ve bu bilgiler dikkate alınarak hazırlanan ‘Modern Pentatlonda Normalleşme Planlaması’ tedbirlerin ayrıntılarına aşağıdaki belgelerin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.