Modern pentatlonda 15 Temmuz’a özel online yarışma

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, ‘UIPM Online Grand Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek sporcuları, 17-18-19 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak ‘Modern Pentatlon 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Online Yarışı’nda bir araya getiriyor.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu  (TMPF), 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün anlam ve önemine ithafen 17-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında online bir yarışa imza atmaya hazırlanıyor.

Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ vesilesiyle düzenlenecek ‘Modern Pentatlon 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Online Yarışı’na yönelik olarak bir açıklama yapan TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, “Türkiye demokrasi tarihine milletin yazdığı bir destan olarak geçen 15 Temmuz; tıpkı Çanakkale Zaferi’nde, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi esareti kabul etmeyen, bağımsızlığına düşkün olan Türk milletinin bir zaferidir. 15 Temmuz, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların demokrasiye bağlı halkımız tarafından bozguna uğratıldığı gündür ve gelecek nesillere mutlaka aktarılması gereken bir demokrasi zaferinin adıdır. Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu olarak düzenleyeceğimiz yarışmayı da, 15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe girişimine karşı yapılan vatan savunmasında bir duruş sergileyen milletimize ve bu uğurda canını feda eden şehitlerimize atfediyoruz. Bu vesileyle rahmet ve minnetle yad ettiğimiz tüm şehitlerimizi düzenleyeceğimiz yarışmayla ölümsüzleştirmek de en büyük görevimiz” dedi. 

Tüm yaş gruplarına açık

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) tüm dünyada aktif olarak faaliyet yürüten üye federasyonları ile birlikte düzenlediği online yarışmalar çerçevesinde organize edilen ve TMPF’nin de ülkemizde düzenleyeceği ‘Modern Pentatlon 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Online Yarışı’,  17-18-19 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak. UIPM ile koordineli bir şekilde düzenlenecek ve atıcılık alt branşı üzerinden yapılacak çevrimiçi müsabaka, modern pentatlon lisansına sahip tüm yaş gruplarının katılabileceği ‘U15’, ‘U22’, ‘U40’ ve ‘Masterlar’ olarak önceden belirlenen dört kategoride gerçekleştirilecek.

Sporcular, 17-18 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak elemeler için yaş gruplarına göre belirlenen saatlerde açık havada kurulacak atış poligonlarında yerlerini alacak. Sporcuların karşılıklı olarak üç setlik düellolar şeklinde yarışacağı eleme müsabakalarında, en kısa sürede 5 isabetli atış yapan sporcular elemeleri geçerek 19 Temmuz 2020 tarihinde online olarak düzenlenecek çeyrek final, yarı final ve finalde yarışma şansı bulacak. Yarı finalin üç setlik düellolar şeklinde gerçekleşeceği yarışmada, finaller beş set üzerinden yapılacak. Finallerde kazanan kategori birincileri, UIPM’in tüm ülkelere açık olarak düzenleyeceği ‘UIPM Online Grand Final’ yarışında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. 

Tüm lisanslı sporcuların katılımına açık olacak ‘Modern Pentatlon 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Online Yarışı’nın yarışma talimatı ve başvuru tarihleri önümüzdeki günlerde federasyonun web sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden açıklanacak.

Online müsabakalar tüm Türkiye’de aynı anda başlayacak ve federasyonumuzun youtube kanalı üzerinden çevirim içi ortamda canlı olarak yayınlanacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.