Modern Pentatlon Türkiye Şampiyonası sona erdi

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği “eskrim”, “engel parkuru”, “yüzme”, “koşu” ve “atış” disiplinlerini içeren pentatlon müsabakaları Ankara’da yapıldı. 2023 yılının ikinci sıralama yarışında Yunus Çalışkan büyüklerde, Furkan Murat gençlerde, Kıvanç Taşyaran U19’da ve Ataberk Kaymakoğlu U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 6-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2. Ayak Yarışı”nın son gününde U17, U19, Gençler ve Açık Yaş erkekler kategorisi yarışları yapıldı.

Erkekler kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 50 sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından, “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde (büyükler hariç) mücadele etti.

Büyük Erkekler kategorisinde Yunus Çalışkan, Ufuk Ulaş Tokat, Oben Rahimaka ve Ahmet Can Yurttaş ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Erkekler kategorisinin kazananları Furkan Murat, Tolga Topaklı, Emirhan Demirtaş ve Arda Aybek oldu.

Müsabakaların U19 Erkekler kategorisinde ise Kıvanç Taşyaran, Erkan Altunay, Barış Doğu Çelik ve Jan Demir Vurdum ilk dörde girerken; U17 Erkekler kategorisinde Ataberk Kaymakoğlu, Kutay Ababay, Nurettin Can Salcı ve Muhammet Emir Kurtulan ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazandı.

Öte yandan 2023 yılında yapılan Türkiye Şampiyonaları’nda dereceye giren sporcuların madalyaları da verildi.  U17 Erkekler’de Ataberk Kaymakoğlu, Kutay Ababay, Muhammet Emir Kurtulan ve Kaan Coşkun; U19 Erkekler’de Erkan Altunay, Barış Doğu Çelik, Kıvanç Taşyaran ve Jan Demir Vurdum; Genç Erkekler’de Tolga Topaklı, Arda Aybek, Emirhan Demirtaş ve Doğukan Ahmed; Büyük Erkekler’de Yunus Çalışkan, Ufuk Ulaş Tokat, Oben Rahimaka ve Ahmet Can Yurttaş 2023’te yapılan iki müsabaka sonunda ilk dört sırayı aldı.

Yarış bitiminde dereceye giren sporcuların madalyaları, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkan Vekili Ercan Taciroğlu, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, TMPF MHK Üyesi Mehmet Öztürk ve TMPF Teknik Kurul Üyesi Yusuf Serdar Aldanmaz tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.