Modern pentatlon kulüplerine ayni ve nakdi destek

Duyurular Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), geçtiğimiz yıl sonunda Yönetim Kurulu kararıyla gündeme aldığı kulüp yardımlarına başladı.

Federasyon, 2019-2020 yıllarında modern pentatlon faaliyetlerine katılan kulüplerin nakdi olarak desteklenmesi amacıyla, alt yarış branşlarından ‘Biathle’, ‘Laser Run’, ‘Triathle’, ‘Tetratlon’ müsabakalarına katılan 68 kulübe nakdi yardım gerçekleştiriyor. Kulüp nakdi yardımları, TMPF Teknik Kurulu’nun bildirmiş olduğu kulüp listeleri içinde yer alan ve kulüp formlarını eksiksiz olarak başkanlığa ileten kulüplere yapılıyor.

Öte yandan nakdi kulüp yardımları dışında, daha önce federasyonun düzenlediği yarışmalara katılan ancak lazer silahı alamayan kulüpler ile modern pentatlon sporuna başlama potansiyeli barındıran proje illerine yerli lazer silahı ve hedefinin dağıtımına da önümüzdeki günlerde başlanacak. Proje, modern pentatlon alanındaki profesyonel sporcu ağının genişletilmesi kadar, rekreasyon amaçlı olarak yapılabilen laser run branşının da toplumda tanınması ve yaygınlaşmasına imkan sağlayacak.

Kulüplere yapılan nakdi ve ayni desteklerle modern pentatlon sporuna yönelik çalışmalar gerçekleştiren kulüplere katkı sunulacağı gibi, altyapıyı geliştirerek modern pentatlon sporunun tabana yayılması ve yeni sporcuların kazandırılması da hedefleniyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.