Modern Pentatlon Sporcu Gelişim Kampı, Eryaman’da başladı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun koordinasyonu ve Spor Toto’nun destekleriyle Ankara TOHM’da gerçekleştirilen ‘Modern Pentatlon Sporcu Gelişim Kampı’, biathle ve triathle branşlarında başarılı 25 sporcunun katılımıyla bugün başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) koordinasyonuyla gerçekleştirilecek ‘Modern Pentatlon Sporcu Gelişim Kampı’, bugün Ankara’da başlıyor. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nun destekleriyle düzenlenecek ve 16-23 Kasım 2019 tarihleri arasında Eryaman’da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) yapılacak Modern Pentatlon Sporcu Gelişim Kampı, biathle ve triathle alt branşlarında başarı gösteren modern pentatlon sporcularını bir araya getiriyor.

TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Modern Pentatlon Sporcu Gelişim Kampı’nı milli pentatlet olma yolunda ilerleyen sporcular için önemli bir basamak olarak nitelendirirken,  gelişim kampının sadece disiplinli bir antrenman dönemi olarak değil, sporcuların eğilendikleri, birbirleriyle kaynaştığı, dostluklarını pekiştirdiği ve en önemlisi de sportif ilkeleri de içselleştirdikleri bir deneyim olmasını amaçladıklarını dile getirdi.

Ankara Eryaman’da bulunan ve gelişim kampına ev sahipliği yapan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne ve etkinliği destekleyen Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na  teşekkürlerini ileten Çakır, 2019 yılında yapılan müsabakalarda başarı gösteren sporcuların katılım gösterdiği ve 23 Kasım’a kadar sürecek Gelişim Kampı’nın tüm sporcular ve teknik ekip için etkin ve verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Bir hafta sürecek Modern Pentatlon Sporcu Gelişim Kampı’na İstanbul ve Kuşadası’nda düzenlenen müsabaka reglamanlarının 16. maddesinde belirtilen kurala istinaden; biathle müsabakası sonucunda U11, U13, U15 yaş gruplarında ilk iki sırayı alan 8 sporcu ile triathle müsabakası sonucunda U11, U13, U15, U17 yaş gruplarında ilk iki sırayı alan 17 sporcu katılım gösteriyor.