Modern Pentatlon Camiamız için Gurur Gecesi

Haberler

7 dünya rekoru, olimpiyatlarda bir ilk, Türk Pentatlet; 2019 Mustafa V. Koç Spor Ödülü İlke Özyüksel’e verildi

Mustafa V. Koç adına düzenlenen spor ödülünün üçüncüsünün kazananı açıklandı. 2019 Mustafa V. Koç Spor Ödülü, modern pentatlon branşında 7 dünya rekoru bulunan ve bu alanda Türkiye’den olimpiyatlara katılacak ilk sporcu unvanını da kazanan İlke Özyüksel‘e verildi.

Mustafa V. Koç Spor Ödülü” üçüncü kez sahibini buldu. “Modern Pentatlon” sporunda Türkiye’yi Olimpiyat Oyunları’nda temsil eden ilk olimpik milli atlet olan sporcumuz İlke Özyüksel, “2019 Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne lâyık görüldü.

üniversiteler, gençlik – spor kulüpleri ve sporla ilgili pek çok kişi ve kurumdan gelen öneriler arasından, Seçici Kurul ve Jüri değerlendirmesi sonucunda “2019 Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne lâyık görülen İlke Özyüksel, Koç logosunun da mimarı olan dünyaca ünlü tasarımcı Ivan Chermayeff‘in tasarladığı ödülü, Four Seasons Hotel Bosphorus’ta gerçekleştirilen tören ile Caroline N. Koç’un elinden aldı.

Mustafa V. Koç Spor Ödülü Seçici Kurulu

Mustafa V. Koç Spor Ödülü Seçici Kurulu şu isimlerden oluşuyor: – FIFA Onursal Üyesi, UEFA Onursal Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı Şenes Erzik. – Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı ve Avrupa Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi.

– İstanbul Aydın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Kuter. – Türkiye Voleybol Federasyonu, Erkek Milli Takımlar ve Teknik Kurul Koordinatörü Semih Oktay.

Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jürisi

Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jürisi, şu isimlerden oluşuyor:

  • Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Caroline N. Koç.
  • Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç.
  • Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Asbaşkanı Prof. Dr. Uğur Erdener.
İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.