Modern Pentatlon Aday Hakem Kursu tamamlandı

Haberler Hakem Kursu Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun düzenlediği modern pentatlon aday hakem kursu, 16-17 Aralık 2023 tarihlerinde online olarak yapıldı. Aday Hakem Kursu’nda modern pentatlon ile ilgili genel bilgilendirme yapılırken, branşlara yönelik kurallar ve puanlama sistemleri konuları paylaşıldı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenlediği ‘Aday Hakem Kursu’, 55’e yakın aday hakemin katılımıyla tamamlandı. 16-17 Aralık 2023 tarihlerinde online olarak düzenlediği ‘Aday Hakem Kursu’ eğitimlerine 55’e yakın aday hakem katılım gösterdi. İki gün süren eğitimler; TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, TMPF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk ve TMPF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Anibal Yazıcı tarafından verildi.

Hakem kursu eğitim içeriği

İki gün süren Aday Hakem Kursu’nda; aday hakemlere ‘Hakem Kurs Prensipleri’, ‘Modern Pentatlonun Tanımı’, ‘Federasyon Başkanı Seçimi ve Görevleri’, ‘TMPF İl Temsilcisi Seçimi ve Görevleri’, ‘Hakem Statüleri ve Kategorileri’, ‘Hakemlerin Görev ve Sorumlulukları’, ‘Yüzme Kuralları ve Puanlama Sistemleri’, ‘Laser Run Kuralları ve Puanlama Sistemleri’, ‘Eskrim Kuralları ve Puanlama Sistemleri’, ‘Binicilik Kuralları ve Puanlama Sistemleri’, ‘Engel Parkuru Yarışma Kuralları ve Puanlama Sistemi’,  ‘Masterlar Etkinlik Kuralları’, ‘Okul Biatlonu Yarışma Kuralları’ başlıkları üzerinden eğitimler verildi.

Eğitimlerin ardından kursa katılım gösteren adaylara yönelik online bir sınav gerçekleştirildi. Sınavda 100 üzerinden 70 puan alan kursiyerler, aday hakem olarak kabul edilecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.