Mısır’dan bronz madalya geldi!…

Haberler Manşet Haberler

Mısır’da düzenlenen UIPM Dünya Kupası, bugün yapılan Karışık Bayrak Yarışı ile son buldu. Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemizi temsil eden İlke Özyüksel ve Buğra Ünal çifti, yarışmayı 1333 puanla üçüncü sırada tamamlayarak bronz madalya almaya hak kazandı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Mısır’ın başkenti Kahire’de yeni formatla düzenlediği ilk dünya kupasının son gününde Karışık Bayrak Yarışı yapıldı. 12 ülkeden 24 sporcunun katılım gösterdiği Dünya Kupası Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemizi İlke Özyüksel ve Buğra Ünal çifti temsil etti. 

Eskrim, binicilik, yüzme ve laser run etaplarından oluşan ve yeni format ile gerçekleştirilen Karışık Bayrak Yarışları’nda ev sahibi Mısırlı pentatletler Salma Abdelmaksoud ve Mohanad Shaban yarışı 1359 puanla birinci sırada bitirerek altın madalyaya uzanırken; İngiliz pentatletler Jessica Varley ve Ross Charlton 1341 puan toplayarak yarışı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalya almaya hak kazandı. Yarışın bronz madalyası ise ülkemize geldi. Karışık Bayrak Yarışı’nda mücadele eden millilerimiz İlke Özyüksel ve Buğra Ünal, 1333 puan toplayarak Dünya üçüncüsü olmayı başardı.

Ülkemize gurur yaşatan sporcularımızı tebrik ediyoruz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.