Close

Portekiz’de madalyaları topladık

Portekiz’de gerçekleştirilen Avrupa Açık Biathle & Triathle Şampiyonası’nda Türk milli sporcuları toplamda 2 altın, 12 gümüş ve 13 bronz madalya alarak başarılı bir performans ortaya koydu.

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonları Birliği’nin (UIPM) koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve Portekiz Modern Pentatlon Federasyonu’nun ev sahipliğinde Portekiz’de düzenlenen ‘Avrupa Açık Biathle & Triathle Şampiyonası’nda Türkiye’den katılan modern pentatlon sporcuları 27 madalya aldı. Portekiz’in Madeira Adası’nda bulunan Machico kentinde 27-30 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenen ve 600’e yakın sporcunun katılım gösterdiği biathle ve triathle müsabakalarında Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, bir kafile başkanı, 12 antrenör ve U11, U13, U15, U17, Yıldızlar, Gençler ve Masterlar kategorilerinde 59 milli pentatlon sporcusu ile katılım gösterdi. 

Milli pentatloncular 27 madalya kazandı

Portekiz’de gerçekleştirilen Avrupa Açık Biathle & Triathle Şampiyonası’nda Türk milli sporcuları toplamda 2 altın, 12 gümüş ve 13 bronz madalya alarak başarılı bir performans ortaya koydu. Şampiyonada 361 sporcunun katılımıyla gerçekleşen biathle ayağında, milli sporcularımız 2 altın, 6 gümüş, 6 bronz madalya olmak üzere toplamda 14 madalya alırken; 231 sporcunun katılım gösterdiği triathle ayağında yarışan milli sporcularımız 6 gümüş, 7 bronz madalya olmak üzere toplamda 13 madalya kazandı.

Yarışmaya katılan sporculara Avrupa ölçeğinde sıralama imkanı sunan Avrupa Açık Biathle & Triathle Şampiyonası’nda madalya alan Türk milli pentatlon sporcularının listesi şu isimlerden oluşuyor:

AVRUPA AÇIK BİATHLE & TRİATHLE ŞAMPİYONASI
Biathle Şampiyonası Madalyaları
Biathle Ferdi
Sporcular Madalya Kategori
Muhammet Emir Kurtulan Altın U-11
Abdullah Yıldırım Bronz U-11
Ahmet Ege Önder Altın U-13
Münir Mert Can Gümüş U-15
Gözde Güvenbaş Bronz Gençler
Şükriye Öz Bronz Master 60+
Biathle Mix
Asu Namazcı – Muhammet Emir Kurtulan Gümüş U11 Mix
Bahar Öngül – Ahmet Ege Önder Bronz U13 Mix
Başak Boğan – Jan Demir Vurdum Gümüş U15 Mix
Bensu Bozdağ – Arda Taşbaş Gümüş U17 Mix
Biathle Takım
Ahmet Ege Önder, Kerem Sezer, Metehan Uslu Gümüş U13 Takım
Münir Can, Jan Demir Vurdum, Bahri Dağcı Gümüş U15 Takım
Ali Ak, Doğan Türeli, Arda Taşbaş Bronz U17 Takım
Emirhan Demirtaş, Doğukan Aydoğan, Renas Zaman Bronz U19 Takım
Triathle Şampiyonası Madalyaları
Triathle Ferdi
Neva Güvenç Bronz U11
Selen Gülel Gümüş U17
Berkay Koruyucu Bronz U17
Gürhan Özkan Bronz Gençler
Triathle Mix
Neva Güvenç, Egehan Özdemir Gümüş U11 Mix
Eda Özrodop, Tuğra Yüksel Gümüş U13 Mix
Melis Altın, Kıvanç Taşyaran Bronz U15 Mix
İlayda Demir, Berkay Koruyucu Bronz U17 Mix
Lara Deniz, Gürhan Özkan Bronz Gençler
Triathle Takım
Neva Naz Güvenç, Elif Aktaş, Kardelen Uzun Gümüş U11 Takım
Egehan Özdemir, Alp Özgül, Damra Arslantaş Gümüş U11 Takım
Tuğra Yüksel, Kutay Ababay, Yaman Anlaşan Gümüş U13 Takım
Erkan Altunay, Doruk Altınbaş, Kıvanç Taşyaran Bronz U15 Takım
Gönderiler beğenebilir ve paylaşabilirsin:
X