Milli Sporcu Bursu başvuruları federasyon ve il müdürlüklerine yapılacak

Duyurular

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 vakıf üniversitesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görme imkanlarından faydalanmak isteyen milli sporcular, yükseköğrenim başvurularını bağlı bulundukları federasyona, ortaöğrenim başvurularını ise Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’ne yapacak.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından federasyonlara iletilen 04.03.2021 tarihli yazıda; ülkemizin uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısını artırmak, nitelikli sporcuların yetişmesine katkı sağlamak, spor dallarında üstün başarılı adaylara spor bilimleri dışında farklı kariyer olanakları sunmak, sporcuların akademik kariyerleri ile birlikte spora devamlarını sağlamak ve sporculara yükseköğretime geçişlerinde destek olmak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 Vakıf Üniversitesi arasında imzalanan ve başarılı sporcuların ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görmelerine olanak sağlayan mutabakat metni imzalandığı bildirilmiştir.

Mutabakat metninde yer alan şartları taşıyan ve Milli Sporcu Bursu’ndan faydalanmak isteyen sporcu öğrenciler, Ek-1’de bulunan dilekçeyi doldurup, dilekçenin imzalanmış nüshasının pdf olarak taranmış halini federasyonumuzun info@mpf.org.tr adresine mail olarak ileterek müracaat edebilecekler.

Sporcu öğrencinin başvurusunda yer alan katıldığı veya derece aldığı yarışma/yarışmalar, federasyonumuzca ‘Milli Sporcu Belgesi’ üzerinden değerlendirilecek ve Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne iletilecektir.

Başvurunun sonucu, sporcu öğrenciye yazılı olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca bildirilecektir.

Öte yandan ortaöğrenime yönelik yapılacak Milli Sporcu Bursu başvuruları ise federasyon tarafından alınmayacak. Başvurular sporcuların bulunduğu illerdeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapılacak.

Yükseköğrenime yönelik yapılacak Milli Sporcu Bursu’na ilişkin şartları içeren ‘Mutabakat Metni’ne ve ‘Başvuru Dilekçesi’ne aşağıdaki belgeler üzerinden ulaşabilirsiniz…

Tüm sporcularımıza ve velilerimize duyurulur.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.