Milli pentatletlerimiz Avrupa’dan 1 altın 1 bronz madalya ile döndü

Haberler

Polonya’nın Drzonkow kentinde düzenlenen U24 Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren şampiyonada millilerimiz, ülkemize 1 altın ve 1 bronz madalya kazandırdı.

Şampiyonanın ilk gün yapılan kadınlar kategorisinde milli pentatletimiz İlke Özyüksel, kariyerindeki ilk U24 Avrupa Şampiyonluğuna ulaşarak ülkemize altın madalya getirirken; ikinci gün yapılan erkekler müsabakalarında Buğra Ünal, Dora Nusretoğlu ve Arda Selçuk’tan oluşan erkek milli takımımız şampiyonanın üçüncü takımı olarak bronz madalya kazandı.  

Kadınlar finalinde yarışan milli pentatletimiz İlke Özyüksel, yüzme, eskrim, binicilik ve laser run kategorilerinde gösterdiği performansla toplamda 1401 puan alarak şampiyon olmayı başarırken; kadınlar kategorisinde yarışan milli sporcumuz Sıdal Aslan ise, U24 Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası’nda toplamda 1274 puan ile en iyi derecesini yaparak kategorinin sekizincisi oldu.

Şampiyonada mücadele eden milli sporcularımızdan Buğra Ünal, yarışmayı bireysel erkekler kategorisinde toplamda 1396 puan alarak 9’uncu sırada tamamlarken; Dora Nusretoğlu 1378 puanla 11’inci,  Arda Selçuk 1375 puanla 12’nci, Yunus Çalışkan ise 1353 puanla 14’üncü sırada bitirdi.

U24 Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası’nın son gününde, kadın-erkek takımların oluşturduğu  Mix Bayrak Kategorisi’nde millilerimiz İlke Özyüksel ve Buğra Ünal ile Sıdal Aslan ve Dora Nusretoğlu’ndan oluşan takımlarımız yarıştı. Sıdal Aslan’ın eskrimde sakatlandığı müsabakada milli sporcularımız yarıştan çekilirken, İlke Özyüksel ve Buğra Ünal’ın yarıştığı diğer mix takımımız, binicilik müsabakasında yapılan hatalı çıkış nedeniyle puan alamayınca madalya şansını yitirdi. Mix Bayrak Kategorisi’nin son yarışı olan Laser Run’da yarışan milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal, laser run’daki en iyi dereceyi yapmalarına rağmen, yarışı 1137 puanla 9’uncu sırada tamamladılar.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.