Mamak’ta 120 antrenör 500 çocuk Laser Run ile tanıştı

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu ve Mamak Belediyesi işbirliğiyle 2-4 Şubat 2021 tarihleri arasında ‘Koş ve Atış Yap!’ sloganı ile düzenlenen ‘Laser Run Tanıtım Etkinlikleri’ne farklı branşlardan 120 antrenör ve 500’e yakın çocuk ve genç katılım gösterdi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), Mamak Belediyesi ile birlikte Laser Run Tanıtım Etkinlikleri düzenledi. ‘Koş ve Atış Yap!’ sloganı ile pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen etkinlikler, Mamak Belediyesi’ne ait olan üç spor salonunda gerçekleştirildi.

TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, modern pentatlon sporunun alt yarış branşlarından Laser Run’ın tanıtımına yönelik olarak düzenlenen etkinliğinin, hem antrenörler düzeyinde hem de bölgede yaşayan çocuk ve gençler düzeyindeki tanıtımı ve farkındalık oluşturması açısından önem arzettiğini söyledi.

Mamak Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen laser run tanıtım etkinliklerini önümüzdeki dönemde yarışma formatında gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini ifade eden Doç. Dr. Çakır, gösterdiği ev sahipliğinden ötürü Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Cengiz Keskin başta olmak üzere emeği geçen tüm ekibe gerçekleştirilen işbirliği için teşekkür etti. 

Başak Gençlik Merkezi ve Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğin ilk gününde TMPF atıcılık antrenörlerinden Elif Beyza Aşık, Laser Run’ın temel prensiplerine yönelik bilgilendirme eğitimleri yaptı ardından Mamak Belediyesi antrenörlerine Laser Run branşına yönelik uygulamalı eğitimler gerçekleştirdi.

Mamak Belediyesi’nin Etkinliğin ikinci gününde Akdere Yüzme Havuzu ve Spor Salonu ve üçüncü gününde Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda organize edilen Laser Run Tanıtım Etkinlikleri’ne farklı branşlarda uzmanlığı olan 120 antrenör katılırken; etkinliklerin öğleden sonraki buluşmaları ise sömestr tatilindeki çocuk ve gençlere yönelikti. Çocuk ve gençler, üç gün süresince laser run ile tanıştı ve düzenlenen mini yarışmalarla eğlenceli anlar yaşadılar. Etkinliğe üç gün boyunca 500’e yakın 10-18 yaş aralığındaki çocuk ve genç katılım gösterdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.