Konya’da Okul Biatlonu seçmeleri tamamlandı

İl Haberleri

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler İl Birinciliği Yarışları” 26 Mart’ta Konya’da gerçekleştirildi. Konya Çumra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan Okul Biatlonu’na 17 okuldan Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde toplam 41 öğrenci katılım gösterdi.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Yarışları’nın Genç A Kadınlar Kategorisini Melike Koç birinci, Gülsima Uyanık ikinci sırada bitirirken; Genç B Kadınlar Kategorisini Yağmur Naz Ünlütürk birinc, Ecrin Ahsen Duran ikinci, Burçin Aydoğar üçüncü sırada tamamladı. Genç A Erkekler Kategorisi’nde ise Adil Kıymet, Hüseyin Emre Ülker, Tuğra Dilber ve Samet Kürşat Özdemir ilk dörde girerken; Genç B Erkekler Kategorisi’nde Atakan Kaya, Alper Ece, Berat Kazım Duran ve Alperen Türkyılmaz dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni Halenur Küçüksakarya birinci Zeynep Boz ikinci sırada bitirirken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin kazananı Selami Demir oldu.

Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, Küçükler Kategorisi’nde yapıldı. Bu kategorinin kadınlar ayağında Berrak Pekcan birinci olurken; aynı kategorinin erkekler ayağında Rüzgar Kasımoğlu birinci, Eren Gazi Törün ikinci, Çınar Narin üçüncü ve Burak Kaan Karabaş dördüncü oldu. Okul Biatlonu’nun Minik A Kadınlar kategorisinde Su Alya Okal, Zeynep Ela Durcan, Zeynep Nisa Yalçın ve Amanie El Hafedi dereceye yaparken; Yağmur Martı ve Elif Naz Şenol Minik B kadınlar kategorisinin kazananları oldu. Minik A Erkekler grubunda ise Cemil Safa Özdil, Kutay Tıknaz, Melikşah Pekcan ve Eymen Karakuş dereceye girerken; Kerem Narin, Minik B Erkekler Grubu’nun kazananı oldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.