Kadınlarda Belemir, erkeklerde Kıvanç, Erkan ve Jan Demir finalde

Haberler Manşet Haberler

U19 Modern Pentatlon Dünya Şampiyonası’nda erkekler ve kadınlar kategorisi eleme yarışları tamamlandı. Kadınlarda milli sporcularımızdan Belemir Almira Dede, erkeklerde ise Erkan Altunay, Kıvanç Taşyaran ve Jan Demir Vurdum elemeleri geçerek finale kaldılar.

İstanbul Burhan Felek Spor Kompleksi’nde düzenlenen U19 Modern Pentatlon Dünya Şampiyonası’nda erkekler ve kadınlar kategorisi eleme yarışları tamamlandı. 35 ülkeden 79 erkek 69 kadın sporcunun yarıştığı elemelerde kadınlar kategorisinde Ayşegül Ömür, Başak Yaprak Boğan, Belemir Almira Dede ve Bengisu Naz Özteğil; erkeklerde ise Barış Doğu Çelik, Erkan Altunay, Jan Demir Vurdum ve Kıvanç Taşyaran ülkemiz adına yarıştı.

Eskrim, engel parkuru, yüzme ve laser run etaplarında yapılan eleme yarışlarında, C Grubu’nda mücadele eden milli sporcumuz Kıvanç Taşyaran, grubu toplam 1498 puanla birinci sırada tamamlarken; A Grubu’nda yarışan sporcularımızdan Erkan Altunay 1406 puan ile 10’uncu,  Jan Demir Vurdum ise 1399 puan ile yarışı 11’inci sırada tamamladı ve 29 Temmuz’da yapılacak finale kalmayı başardı.  Erkekler B Grubu’nda yarışan sporcumuz Barış Doğu Çelik ise, yarışı 1337 puan ile 17’nci sırada bitirdi ve şampiyonaya veda etti.

Kadınlar kategorisi elemelerinde yarışan millilerimizden Belemir Almira Dede, yarışı 1291 puan ile bitirdi ve 29 Temmuz’da yapılacak finale kalmayı başardı. A Grubu’nda yarışan diğer sporcumuz Bengisu Naz Özteğil, yarışı 1094 puan ile 17’nci; B Grubu’nda mücadele eden Başak Yaprak Boğan yarışı toplam 1165 puanla 24’üncü, Ayşegül Ömür ise 1075 puanla 27’nci sırada bitirdi.

İstanbul’da düzenlenen U19 Modern Pentatlon Dünya Şampiyonası’nda finaller 29 Temmuz’da yapılacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.