Keçiören’de Laser Run mücadelesi sona erdi

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun düzenlediği, Keçiören Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan ‘TMPF Laser Run Şehir Turu 3. Etap Yarışması’; U11, U13, U15, U17, U19 ile birlikte Gençler, Büyükler ve Master Yaş kategorisinde yarışan 190 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) koordinatörlüğü ve Keçiören Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘TMPF Laser Run Şehir Turu 3. Etap Yarşması’, 24 Kasım 2019 tarihinde Keçiören Atatürk Parkı Keçiören Botanik Parkı Koşu Yolu’nda düzenlendi. Keçiören’de düzenlenen Laser Run Yarışı’nın startını TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, TMPF Asbakanı Ercan Taciroğlu, Keçiören Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Necati Kılıç, Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Şükrü Özek birlikte verdi.


Laser Run Şehir Turu 3. Etap Yarışması’na; U11, U13, U15, U17, U19 ile birlikte Gençler, Büyükler ve Master 40+ Yaş, Master 50+ Yaş, Master 60+ Yaş kategorisinde yarışan 86 kadın, 104 erkek olmak üzere toplam 190 sporcu katılım gösterdi. Atış ve koşudan oluşan Laser Run Şehir Turu 3. Etap müsabakalarında dereceye giren 43 sporcuya madalya verildi.


Laser Run Yarışı’nda Büyük Kadınlar kategorisinin birinciliğini İpek Akşin, ikinciliğini Sultan Bayram alırken, Büyük Erkekler kategorisinin birincisi Rıdvan Alper Afacan oldu.


Genç Kadınlar kategorisinin birinciliğini Gizay Ördek, ikinciliğini de Tomogül Sude Uysal alırken; Genç Erkekler kategorisinde Mete Berk Demiryol birinci, Semih Özgür ise ikinci olarak tamamladı.


U19 Erkek kategorisinde, Hakan Can Güngör yarışmayı birinci olarak tamamlarken aynı kategoride ikinciliği Ufuk Ulaş Tokat, üçüncülüğü Emihan Demirtaş aldı. U19 Kadın kategorisinde ise yarışmayı Çisel Bahar birinci olarak bitirdi.


Yarışmanın U17 Kadın kategorisinde, Selen Gülel yarışmayı birinci olarak tamamlarken aynı kategoride ikinciliği Nil Eylül Göcek, üçüncülüğü Sude Yıldırım aldı. U17 Erkek kategorisinde ise yarışmayı Doğukan Ahmed birinci, Tolga Topaklı ikinci ve Yağız Ak üçüncü olarak bitirdi.


U15 Kadın kategorisinde, Zeynep Altınbaş yarışmayı birinci olarak tamamlarken aynı kategoride ikinciliği Zeynep Yazgı Ekici, üçüncülüğü Başak Yaprak Boğan aldı. U15 Erkek kategorisinde ise yarışmayı KIvanç Taşyaran birinci, Doruk Altınbaş ikinci ve Erkan Altunay üçüncü olarak bitirdi.


U13 Kadın kategorisinde, Eda Özrodop yarışmayı birinci olarak tamamlarken aynı kategoride ikinciliği Sudenaz Pekgöz, üçüncülüğü Rana Öztürk aldı. U13 Erkek kategorisinde ise yarışmayı Melih Uygun birinci, Kutay Ababay ikinci ve Tuğra Yüksel üçüncü olarak bitirdi.


Laser Run Yarışı’nda U11 Erkek kategorisinde, Muhammed Emir Kurtulan yarışmayı birinci olarak tamamlarken aynı kategoride ikinciliği Egehan Özdemir, üçüncülüğü ise Emir Çelik aldı, U11 Kadın kategorisinde yarışmayı Sena Çakmak birinci, Ayşe İrem Cinier ikinci ve Neva Naz Güvenç üçüncü olarak bitirdi.


Yarışmada Master 40+ Yaş Erkekler kategorisinde Bülent Çelik birinci, Öner Bilgin ikinci, Ufuk Gezer üçüncü; Master 50+ Yaş kategorisinde Ayhan Öztürk birinci, Ali Ceylan ikinci, Ayhan Coşkun üçüncü olurken, Master 60+ Yaş kategorisinde Bünyamin Kılıçaslan yarışmayı birinci tamamladı. Master 40+ Yaş Kadınlar kategorisinde ise Funda Gezer, Master 50+ Yaş kategorisinde Sabiha Demir, Master 60+ Yaş kategorisinde Şükriye Öz birinci oldu.


Her sporcunun kendi yaş kategorisinde yarıştığı müsabakada, yarış neticesinde ilk üç dereceye giren sporcular için madalya töreni yapıldı. Sporculara madalyalarını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Keçiören Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Necati Kılıç ve TMPF Asbaşkanı Ercan Taciroğlu verdi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, U11 Erkek Kategorisinde yarışan sporculara madalyalarını takdim etti.
İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.