Keçiören’de 200’ü aşkın çocuk modern pentatlonla tanıştı

İl Haberleri Manşet Haberler

Keçiören Belediyesi ile Keçiören Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan ve 200’ü modern pentatlon branşında olmak üzere 8 bine yakın çocuğun katıldığı “Yaz Spor Okulları”nın kapanış töreni 31 Ağustos’ta yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde başlayan ve Keçiören Belediyesi ile Keçiören Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün atletizm, basketbol, futbol, voleybol, karate ve modern pentatlon gibi birçok spor branşına yönelik düzenlediği Yaz Spor Okulları’nın kapanış töreni, 31 Ağustos’ta Keçiören Kuyubaşı Fatih Stadı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır da katıldı.

Etkinlikte konuşan Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, yaz spor okullarına katılan ve bunu başarıyla tamamlayan çocukları kutlarken, bu süreci başarıyla yürüten ilçe gençlik ve spor müdürlüğü ile projede görev yapan tüm ekibe teşekkür etti. Keçiören Belediyesi’nin modern pentatlon dahil birçok spor dalına yönelik verdiği desteğin çok anlamlı olduğuna vurgu yapan Çakır, bu eşsiz desteklerin sürmesinden kuşku duymadıklarını dile getirdi ve bu desteklerle birlikte daha başarılı bir spor nesli yetişeceğini söyledi.

Sağlıklı toplumun temelinin spor olduğunun altını çizen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören’in spor tesislerine yönelik önemli yatırımlar yaptığını belirterek Keçiörenli vatandaşların bu anlamda önemli bir avantaj içerisinde olduklarını vurguladı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun da stand açtığı Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni’ne katılan çocuklar ve vatandaşlar, modern pentatlon sporuna özgü geliştirilen yerli ve milli laser silahımızı deneme imkanı buldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde başlayan Yaz Spor Okulları’na Keçirören’de 8 bin çocuk katılırken bunların 200’ü modern pentatlon branşında eğitim aldı.  Etkinlik sonunda programa katılan başarılı çocuklara katılım belgesi takdim edildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.