İşte muhteşem ikili… İlke ve Buğra dünya şampiyonu

Haberler Manşet Haberler

UIPM Dünya Kupası 2’nci Etap’ta ülkemizi temsil eden milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal, Karışık Bayrak Yarışı’nı birinci sırada tamamlayarak ülkemize altın madalya kazandırdı. Karışık Bayrak Yarışı’nı Meksikalı Mariana Arceo ve Manual Padilla ikinci, İngiliz Jessica Varley ve Myles Pillage üçüncü sırada tamamladı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Türkiye’de düzenlediği UIPM Dünya Kupası 2’nci Etabı, bugün yapılan Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte sona erdi. 15 ülkenin yarıştığı Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemiz adına milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal yarıştı.

Eskrim sıralama yarışlarının ardından binicilik etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, yüzme ve laser run etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası 2’nci Etabı Karışık Bayrak Yarışı’nı milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal 1374 puanla şampiyon olarak bitirdi. Yarışı Meksikalı Mariana Arceo ve Manual Padilla 1341 puanla ikinci, İngiliz Jessica Varley ve Myles Pillage 1317 puanla üçüncü sırada tamamladı.

Paris 2024 Olimpiyatları’na Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) her yıl dünya çapında gerçekleştirdiği üst düzey faaliyetler arasında yer alan dünya kupası organizasyonları, 25-30 Nisan 2023 tarihlerinde Macaristan’da yapılacak üçüncü etap ve 9-15 Mayıs 2023 tarihlerinde Bulgaristan’da yapılacak dördüncü etap yarışlarıyla devam edilecek. Ardından 31 Mayıs – 4 Haziran 2023 tarihlerinde yine Ankara Atlı Spor Kulübü’nde yapılacak “2023 Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali” gerçekleştirilecek. Finale Mısır, Türkiye, Macaristan ve Bulgaristan’da yapılan dört dünya kupası etabından yüksek puan toplayan 36 kadın ve 36 erkek sporcu katılım gösterecek. Finali şampiyon olarak bitiren bir kadın ve bir erkek sporcu önümüzdeki yıl Fransa’da yapılacak “Paris 2024 Olimpiyatları”na doğrudan kota alma hakkı kazanacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.