İstanbul’da okul biatlonuna 150 sporcu katıldı

İl Haberleri

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2021-2022 eğitim öğretim dönemi okul spor faaliyetleri kapsamında TMPF İstanbul İl Temsilciliği ile birlikte düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler İl Birinciliği Yarışları”, 9 Mayıs’ta gerçekleştirildi. ENKA Spor Kulübü’nde yapılan Okul Biatlonu’na minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde toplam 150 öğrenci katılım gösterdi.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Yarışları’nın Minikler A Kadınlar kategorisinde Melisa Akçin birinci, Asya Beyazıt ikinci, Duru Öztürk üçüncü olurken; Minikler B Kadınlar Grubu’nda Mira Doğruel birinci, Tılsım Ayginin ikinci oldu. Minikler grubunun erkekler kategorisinde Emirhan Gündüz, Ali Efe Kaya ve Can Özkan Minikler A Erkekler Grubu’nda ilk üç dereceyi alırken; Atlas Beyazıt,  Kağan Demir ve Demir Şentürk de Minikler B Erkekler Grubu’nda dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun Küçükler kategorisinin kadınlar ayağında Deniz Yılmaz birinci, Selin Hürmeriç ikinci, Emine Aydın üçüncü olurken;  aynı yaş kategorisinin erkeklerinin kazananları Bora Yılmaz Kasap, Semih Topuz ve Ali Cihan Aydın oldu.

Okul Biatlonu’nun Yıldızlar kategorisinin de kazananları belli oldu. Yıldız Kadınlar kategorisinde Raziye Minel Liman birinci, Defne Çuha ikinci, Meriç Mira Yılmaz üçüncü oldu. Yıldız Erkekler kategorisinde ise Tolga Işık, Ahmet Yiğit Uçan ve Bartu Tamer Özallı ilk üç dereceye giren sporcular oldu.

Okul Biatlonu’nun son kategorisi olan Gençler kategorisinin Genç A Kadınlar Grubu’nda Azra Zeynep Ertunç, Alara Aker ve Songül Seyhan dereceye girerken; Genç B Kadınlar Grubu’nda Nehir Güven birinci, Nehir Yıldız ikinci, Rona Çetin üçüncü oldu. Genç A Erkekler Grubu’nu Sarp Tiryaki birinci, Ahmet Değer Şimşek ikinci, Efe Çelik üçüncü sırada bitirirken; Genç B Erkekler Grubu’nu Can Baranok birinci, Güçlü Tuna Tuzcu ikinci, Sean Yazıcı üçüncü olarak tamamladı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.