İstanbul’da düzenlenen Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası sona erdi

Haberler Manşet Haberler

Avrupa Modern Pentatlon Konfederasyonu (ECMP) ile Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) Türkiye’de ilk kez düzenlediği ve dünyada ilk kez modern pentatlonun yeni disiplini olan “engel parkuru”nun da yarışmaya dahil edildiği “Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası” sona erdi.

Eskrim etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, engel parkuru, yüzme ve laser run etabıyla devam eden Avrupa Gençler Şampiyonası Finali’nde 36 erkek ve 36 kadın sporcu kıyasıya yarıştı. İstanbul Başakşehir Millet Bahçesi ve Başakşehir Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen şampiyonanın erkekler finalinde Fransız sporcu Emilien Maire toplam 1537 puanla şampiyon olarak bitirirken; Alman Moriz Klinkert 1535 puanla ikinci, Fransız Mathis Rochat 1527 puanla üçüncü olarak tamamladı. Finalde mücadele eden milli sporlarımızdan Kıvanç Taşyaran, şampiyonayı 1428 puanla 20’nci sırada bitirirken, Jan Demir Vurdum 1423 puanla 26’ncı, Erkan Altunay 1408 puanla 27’nci, Barış Doğu Çelik 1386 puanla 30’uncu sırada tamamladı.

Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası’nda erkeklerin takım şampiyonları da belirlendi. Fransız sporcuların oluşturduğu takım 4575 puanla birinci olurken, İtalyan ekibi 4448 puanla ikinci, Alman ekibi 4439 puanla üçüncü oldu. Kıvanç Taşyaran, Jan Demir Vurdum, Erkan Altunay ve Barış Doğu Çelik’ten oluşan Türkiye takımı ise 4249 puanla yarışmayı 7’nci sırada tamamladı.

Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası’nda Kadınlar Finali  de bugün tamamlandı. Müsabakaları Macar sporcu Rita Erdos toplam 1401 puanla şampiyon olarak bitirirken; Bulgar Ralitsa Miteva 1371 puanla ikinci, Fransız Louison Cazaly 1368 puanla üçüncü olarak tamamladı. Kadınlar Finali’nde mücadele eden milli sporlarımızdan Selin Eyüpoğlu şampiyonayı 1263 puanla 19’uncu, Ayşen Bensu Gül 1176 puanla 28’inci sırada tamamladı.

İstanbul’da düzenlenen Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası’nın son gününde Karışık Bayrak Yarışı yapıldı. Bayrak Yarışı’nı Fransız Louison Cazaly ve Emilien Maire çifti 1295 puan alarak kazandı. Yarışmada Alman Anna Waltermann ve Moriz Klinkert çifti 1271 puanla ikinci, Polonyalı Ewa Pydyszewska ve Lukasz Zawada 1260 puanla üçüncü olarak bitirdi.

Türkiye’yi Karışık Bayrak Yarışı’nda temsil eden millilerimizden Selin Eyipoğlu ve Jan Demir Vurdum çifti yarışı 1235 puan ile dördüncü sırada tamamlarken, diğer sporcularımız Ebrar Çalışkan ve Erkan Altunay, yarışı 927 puanla 9’uncu sırada bitirdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.