İstanbul’da ‘Biathle – Triathle Türkiye Şampiyonası’ düzenlenecek

Haberler Manşet Haberler Yarış Talimatları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), Spor İstanbul’un 1-3 Temmuz tarihleri arasında Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda yüzme, aquatlon ve su topunun yanı sıra modern pentatlon alanında düzenleyeceği “Uluslararası İstanbul Su Sporları Festivali” kapsamında  “Biathle-Triathle Türkiye Şampiyonası” gerçekleştirecek.

Şampiyona, 2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde İBB Spor İstanbul Maltepe Spor Tesisleri’nde  yapılacak. Yarışmanın yüzme ve koşu disiplinlerinden oluşan Biathle etabı U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler kategorilerinde; yüzme, koşu ve atış disiplinlerinden oluşan Triathle etabı ise U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler kategorilerinde yapılacak.

İstanbul Su Sporları Festivali Biathle-Triathle Türkiye Şampiyonası’nın son liste bildirim tarihi, 19 Haziran 2022 tarihine kadar yapılabilecek.

Sporcular yarışmalara, 2022 yılı vizesine sahip modern pentatlon lisansıyla katılım gösterebilecek. Triathle kategorisi için yapılacak milli takım seçme kriterleri ve kontenjanları, federasyon tarafından daha sonra yayınlanacak.

Yarışma Katılım Formu ile yarışma kuralları, yarışma programını içeren Yarış Talimatı’na aşağıdaki belgelerden ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.