İstanbul’da Analig elemeleri yapıldı

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) İstanbul Temsilciliği ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın ön eleme yarışları, 28 Mart’ta Enka Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

İstanbul’da düzenlenen Modern Pentatlon Analig Yarışları’na 2009 ve 2010 doğumlu kadın ve erkek sporcular katılım gösterirken; elemelerde 2009 doğumlu kadın sporculardan Raziye Minel Liman birinci oldu. Aynı yaş kategorisinin erkekler yarışında Tolga Işık birinci, Poyraz Şimşek ikinci oldu. Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın 2010 doğumlu kadın sporcuları arasında yapılan yarışlarında ise Emine Aydın ve Irmak Düzgören dereceye girerken, erkekler yarışında Ahmet Aydın ve Cem Başdoğan derece yapan sporcular arasında yer aldı. 

Her ilin kendi takvimine göre elemeleri gerçekleştirdiği Modern Pentatlon Analig Yarışları’nda, ilk üç dereceye giren sporcular, 16-17 Nisan 2022 tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirilecek Modern Pentatlon Analig Yarışları Finali’ne katılma hakkı kazandı. Modern Pentatlon Analig Yarışları, bireyselde 100 metre yüzme ve 800 metre koşu etaplarından, bayrak yarışlarında ise 50 metre yüzme ve 400 metre koşu şeklinde yapılıyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.