İstanbul Okul Biatlonu’na 190 öğrenci katıldı

İl Haberleri

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler İl Birinciliği Yarışları” 25 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirildi. İstanbul Enka Spor Tesisleri’nde düzenlenen Okul Biatlonu’na Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde 190 öğrenci katıldı.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Yarışları’nın Genç A Kadınlar Kategorisini Nehir Yıldız birinci sırada bitirirken; Genç A Erkekler Kategorisi’ni Erhan Erdoğdu birinci, Can Bardakçı ikinci, Sean Yazıcı üçüncü sırada tamamladı. Genç B Kadınlar Kategorisi’nde Ecrin Küçük birinci, Zeynep Ecrin Canik ikinci olurken; Genç B Erkekler Kategorisi’nde Anıt Sarp Caymaz, Hasan Salihoğlu ve Tolga Işık il üç dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni Aleyna Temizel birinci, Nehir Ada Güntekin ikinci ve Yağmur Şardan üçüncü olarak tamamlarken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk üç derecesini Kaan Kahraman, Kağan Can ve Demir Gençata aldı.

İstanbul Okul Sporları Modern Pentatlon İstanbul İl Birinciliği Yarışları’nın Küçükler Kategorisi’nin kazananları da belli oldu. Irmak Günay, Şimal Odabaş ve Şeyda Melis Güngör, Küçük Kadınlar kategorisinde ilk üç dereceyi alırken; Emirhan Gündüz, Ahmet Çınar Gündüz ve Ali Efe Kaya Küçük Erkekler kategorisinin kazananları oldu. Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, minikler kategorisinde yapıldı. Minik A Kadınlar grubunda Berin Orçın, Tılsım Ayginin ve Deniz Bilgen; Minik A Erkekler grubunda Emir Karaduman, Mehmet Rüzgar Çivici ve Yağız Can ilk üç dereceye girdi.  Minik B Kadınlar grubunda ise Ezo Pakkan, Ece Uğurlukaya ve Eliz Şenyaprak ilk üç dereceyi paylaşırken; Minik B Erkekler grubunda Kerem Duman, Refik Toprak Yeşilbudak ve Aras Akçubuk dereceye girenler arasında yer aldı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.