İstanbul Biathle-Triathle Yarışları’na 70 sporcu katıldı

İl Haberleri

İstanbul Su Sporları Günleri kapsamında TMPF İstanbul Temsilciliği’nin organize ettiği Biathle Triathle Yarışları’na, İstanbul’un yanı sıra Edirne, Kocaeli, Sakarya gibi çevre illerden gelen 70 sporcu katıldı.

Spor İstanbul’un düzenlediği ‘İstanbul Su Sporları Günleri’, 27-30 Ağustos 2021 tarihlerinde İstanbul’da Maltepe Orhangazi Şehir Parkı, Haliç, Büyükçekmece, İstanbul Boğazı ve Küçükçekmece olmak üzere 5 ayrı lokasyonda gerçekleştirdi.

Aralarında modern pentatlon alt yarış branşlarından ‘biathle’ ve ‘triathle’ın da olduğu İstanbul Su Sporları Günleri kapsamında; yüzme, aquatlon, yelken, kano, kürek, rüzgar sörfü, su topu ve dragon bot olmak üzere 9 su sporu branşında yarışma ve etkinlikler düzenlendi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) İstanbul İl Temsilciliği’nin koordinasyonunda 29 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilen ‘İstanbul Su Sporları Günleri-Biathle Triathle Yarışları; Biathle etabında U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Master A-B-C-D; Triathle etabında ise U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Master A-B-C-D yaş kategorisinde katılım gösteren 70 sporcunun mücadelesine sahne oldu. Biathle Triathle Yarışları’nda Edirne, Kocaeli, Sakarya gibi çevre illerden gelen sporcular da yarışma fırsatı buldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.