İlke’den Fransa’da gümüş madalya

Haberler Manşet Haberler

Paris 2024 Olimpiyatları öncesinde yapılan “Fransa Büyükler Modern Pentatlon Açık Şampiyonası”nda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz İlke Özyüksel Mihrioğlu, eskrim, binicilik, yüzme, koşu ve atıştan oluşan şampiyonayı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalya kazandı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Fransa Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte Fransa’da 16-18 Aralık 2023 tarihleri arasında “Fransa Büyükler Modern Pentatlon Açık Şampiyonası” düzenledi. Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen ve Paris 2024 Olimpiyatları’nın mini bir provası niteliği taşıyan şampiyonada, ülkemizi milli sporcumuz İlke Özyüksel Mihrioğlu temsil etti.

Milli sporcumuz İlke Özyüksel Mihrioğlu, eskrim, binicilik, yüzme, koşu ve atış etaplarından toplam 1435 puan alarak ikinci oldu ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı. 10 ülke sporcularının yarıştığı şampiyonada kadınlar kategorisini İngiliz sporcu Emma Whitaker 1446 puanla birinci olarak bitirirken, Mısırlı sporcu Amira Kandil, İlke’nin ardından 1423 puan aldı ve yarışı üçüncü sırada tamamladı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.