İlke Ve İpek Mısır’da Finale Kaldı

Haberler Manşet Haberler

Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Olimpik Sıralama Yarışı’nda mücadele eden milli sporcumuz İlke Özyüksel Mihrioğlu ve İpek Akşin 26 Ocak’ta yapılacak finale kaldı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM) ve Mısır Modern Pentatlon Federasyonu’nun koordinasyonunda Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Olimpik Sıralama Yarışı’nda bugün kadınlar yarı finali yapıldı. Milli sporcularımız İlke Özyüksel Mihrioğlu ve İpek Akşin 18 finalist arasına girmeyi başarırken, milli sporcumuz Sıdal Aslan grubunu 13’üncü sırada tamamladı ve müsabakaya veda etti.

“Eskrim”, “yüzme”, “koşu-atış” disiplinlerinde yapılan yarı final müsabakalarında A Grubu’nda yarışan Milli sporcumuz İlke Özyüksel Mihrioğlu, grubu 1186 puanla birinci sırada bitirirken; B Grubu’nda yarışan sporcumuz İpek Akşin ise grubunu 1061 puanla beşinci sırada tamamlayarak finale kaldılar. Sporcularımız diğer 16 finalist sporcuyla birlikte 26 Ocak’ta binicilik, eskrim bonus round, “yüzme”, “koşu-atış” etaplarında madalya ve sıralama puanı için mücadele edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.