İlke ve İpek Dünya Kupası’nda yarı finalde

Haberler Manşet Haberler

Bulgaristan’da yapılan UIPM Dünya Kupası’nda yüzme, eskrim ve laser run etaplarından toplam 1048 puan alan milli sporcumuz İlke Özyüksel ve 1018 puan alan milli sporcumuz İpek Akşin, 12 Mayıs’ta yapılacak yarı finale kalmayı başardı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Bulgaristan’ın Albena kentinde düzenlediği UIPM Dünya Kupası 3’üncü Etabı, bugün kadınlar kategorisi eleme müsabakaları yapıldı. 20 ülkeden 49 kadın sporcunun katılımıyla gerçekleşen Dünya Kupası elemelerinde ülkemizi kadınlar kategorisinde İlke Özyüksel ve İpek Akşin temsil etti. 

Eskrim etabıyla start alan ve sonrasında yüzme ve laser run etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası’nın A Grubu eleme müsabakalarında yarışan milli sporcumuz İlke Özyüksel, yüzme, eskrim, lazer run etaplarından toplam 1043 puan, milli sporcumuz İpek Akşin ise toplam 1018 puan toplayarak elemeleri tamamladı ve 12 Mayıs’ta yapılacak yarı finale kalmayı başardılar.

Dünya Kupası, yarın erkekler kategorisi eleme müsabakalarıyla devam edecek. Ülkemizi erkeklerde Buğra Ünal temsil edecek. Ünal, 13 Mayıs’ta yapılacak yarı final için mücadele edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.