İlke Özyüksel Ankara finalinde…

Haberler Manşet Haberler

UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda 36 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarı finalde milli sporcumuz İlke Özyüksel, grubu üçüncü sırada tamamladı ve finale kalmayı başardı… Tebrikler İlke…

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Türkiye’de düzenlediği UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda, bugün kadınlar kategorisi yarı final müsabakaları gerçekleştirildi. 36 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Dünya Kupası yarı finalinde ülkemizi erkekler kategorisinde 2 sporcu temsil etti.

Eskrim etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, yüzme ve laser run  etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası’nın Kadınlar B Grubu müsabakalarında yarışan milli sporcumuz İlke Özyüksel, yüzme, eskrim, laser run etaplarından toplam 1067 puan alarak 11 Haziran’da yapılacak  finale kalmayı başardı.

Dünya Kupası’nın Kadınlar A Grubu’nda yarı final mücadelesi veren milli sporcumuz Sesim Alpuğan ise, yarışı 971 puanla 18’inci sırada tamamladı.

Dünya Kupası, yarın erkekler kategorisi yarı final müsabakalarıyla devam edecek. Erkeklerde ülkemizi temsil edecek olan milli sporcumuz Buğra Ünal, yarın yapılacak müsabakalarda finale kalmak için yarışacak.

Ankara’da yapılan Dünya Kupası, cumartesi günü kadınlar ve erkekler finali ile devam edecek ve pazar günü yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile son bulacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.